„Ceny pohonných hmot sledujeme velice pečlivě. Pro nás to znamená velký nárůst nákladů. Samozřejmě, vždy čekáme nějaký čas, jak se výkyv cen projeví. Naše organizace má s krajským úřadem domluvenou cenu na letošní rok z hlediska dopravního výkonu. Nemůžeme ji měnit pokaždé, když jde cena paliv nahoru nebo dolů. Uvidíme, jak se bude vyvíjet v následujícím období. Teprve pak bychom jednali, jak situaci řešit. Toto není trvale udržitelný stav," sdělil Deníku ředitel podniku ČSAD autobusy Plzeň Miroslav Hucl.

Cena jízdného podle něj zatím zůstane beze změny. „Zatím ji můžeme garantovat do prosince, kdy se budou měnit jízdní řády. Jízdné určitě nezměníme, tedy pokud nenastane nějaká mimořádná situace, kdyby se dramaticky změnily ceny pohonných hmot. Pak bychom zřejmě část nákladů museli převést na cestující. V současné době je ale předčasné takto mluvit," pokračoval ředitel.

Tento dopravce nejen pohonné hmoty spotřebovává, ale je také jejich prodejce. Obecně lze říci, že jejich ceny jsou pro motoristy příznivější. „Naše uskupení nakupuje pohonné hmoty ve velkém množství. Tím pádem jsme schopni nakupovat levněji. Zároveň také nepotřebujeme tak velké prodejní marže, jako klasické čerpací stanice," doplnil závěrem Hucl.