Nejvíce na pokutách vydělává okresní město. Příjmy v loňském roce dosáhly tři a půl miliónů korun. „My vlastní přestupkovou komisi nemáme, platíme si kontrolory ze Stříbra. Kolik vyberou na pokutách však nevíme. Vybraná částka putuje do kasy města Stříbra,“ uvedl Miroslav Plincelner, starosta Černošína. O vlastní přestupkové instituci neuvažují.

„Zatím jsme žádné tlaky ani nepocítili. Jsme malé město a každý si tady vidíme do talíře. Je proto dobře, že kontroly provádí někdo jiný,“ míní starosta. V loňském roce se do rozpočtu Stříbra z pokut dostalo osm set sedmdesát jeden tisíc korun. Letos se vybere zřejmě víc. „Za uplynulých osm měsíců tohoto roku bylo už vybráno přes sedm set tisíc korun. Zřejmě částku z minulého roku překonáme. Zvedaly se totiž částky za pokuty a navíc máme i nově městské strážníky,“ uvedla Bohdana Bartoňková, vedoucí finančního odboru ve Stříbře.

Nejčastěji na Tachovsku padají pokuty za špatné parkování, chybějící pojištění či technická kontrola u osobních automobilů. Nechybí však ani pokuty za černé skládky či za chlupaté miláčky. V Tachově se už na pokutách vybralo přes dva milióny korun. „Peníze putují do městského rozpočtu, za letošní rok se vybraly dva milióny čtyři sta sedmdesát jeden tisíc korun. Jsou to peníze z veškerých pokut, které byly uděleny,“ řekla nám Božena Semecká, vedoucí finančního odboru v Tachově.

„Do našeho rozpočtu plynou z pokut jen malé částky. Myslím si, že jdou do desetitisíců. Máme jen jednoho strážníka, proto naše příjmy z pokut nedosahují takových částek jako v Tachově,“ konstatoval Karel Vrzala, starosta Plané. „Speciálně vybrané částky z pokut nepřidělujeme. Jsou součástí rozpočtu,“ dodal Vrzala.