VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Policie už pokutovala hříšníky

Tachov – Po silnicích jezdí řidiči s neplatnými řidičskými průkazy. Jsou to ti hříšníci, kteří nereflektovali na opakované výzvy k jejich povinné výměně. Dobrovolně se tak vystavili nebezpečí pokuty.

28.3.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jan Vraný

„Výměna řidičských průkazů probíhá ve čtyřech etapách. K 31. prosince 2010 byla ukončena třetí etapa,“ vysvětlil vedoucí odboru dopravy a silničního hospodářství Městského úřadu Tachov Václav Fišpera. „ K uvedenému datu si měli přijít vyměnit řidičský průkaz všichni ti, jimž byl vydán v období od 1. ledna 1994 do 31. prosince 2000. V působnosti Městského úřadu Tachov se to týkalo řádově čtyř tisíc dvou set řidičů a jejich řidičských průkazů.“

Přesto tak do dnešního dne někteří řidiči neučinili. K 1. lednu letošního roku bylo těchto hříšníků 550. Za první tři měsíce pak přišlo dodatečně pro nový doklad ještě 126 řidičů. Zatímco výměna do konce loňského roku byla zdarma, po termínu už museli zaplatit poplatek 50 korun. Stále je tedy mezi řidiči na Tachovsku více než tři stovky těch, kteří mají neplatný řidičský průkaz. „Někteří z nich si už zřejmě vůbec nepřijdou. Mohou to být například starší lidé, kteří už se rozhodli, že za volant neusednou,“ uvedl jeden z možných důvodů Fišpera. Někteří také mohou žít v cizině, jiní sice řidičský průkaz už možná dlouhé roky mají, ale nikdy neřídili a tudíž ho ani nepotřebují.

Jsou však i takoví, kteří riskují a stále jezdí s dnes už neplatným dokladem. „Naši policisté přistihli sedm takových hříšníků,“ řekla tisková mluvčí tachovské policie Dagmar Jersáková. „Čtyři z nich dostali pokutu na místě, která může být až do výše dva tisíce korun.“ Tři policisté postoupili k vyřízení správnímu orgánu, protože neplatný řidičský průkaz nebyl jejich jediným hříchem.

Důvodem výměny řidičských průkazů byl především fakt, že mezi lidmi bylo v jednu chvíli až sedm různých druhů těchto dokladů. Bylo třeba je sjednotit.

V současné době byla zahájena poslední, čtvrtá etapa výměny řidičáků. „Týká se těch, které byly vydány v době od 1. ledna 2001 do 30. dubna 2004. Tato etapa skončí k poslednímu dni roku 2013. Je tedy relativně dost času na výměnu, přesto bych apeloval na držitele řidičských průkazů, že výměna je povinná a je v jejich zájmu, aby vše nenechávali na poslední chvíli,“ upozornil Fišpera.

V této poslední etapě by měli vyměnit pracovníci odboru dopravy přes čtyři tisíce dokladů. Všichni řidiči v České republice pak budou vlastnit pouze jediný typ řidičského průkazu.

Autor: Marie Podzimková

28.3.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Volby se samozřejmě nevyhnuly ani vesnicím. Již od začátku se voliči k urnám dostavili také v obcích Horní Kozolupy a Slavice.

I v komunistické baště vyhrálo Babišovo ANO

Roman Hubník.

Hubník: Škoda první půle

V uličkách Tachova vyhrál Tomáš Jaša

Tachov – Více než 150 běžců v několika věkových kategoriích přilákal tradiční říjnový Večerní běh Tachovem.

Ve Stříbře šla volit i maminka před porodem, v komisi byla žena s trikolorou

Stříbro - Volební okrsek číslo šest ve Stříbře je v budově Základní školy v Gagarinově ulici.

Výlov Regentu začal

Stovky milovníků rybích pochoutek se zúčastnily prvního oficiálního dne výlovu rybníku Regent, který je největším rybníkem na území Tachovska.

Čeští a bavorští policisté se radili o migraci, pronásledování i drog

Tachov – Ke společné diskusní poradě zasedli v Tachově na zámku policisté z tachovského okresu a příhraničních regionů Bavorska.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení