Dopravní nehody

Tachov – Policejní orgán zahájil trestní stíhání pro trestný čin – ohrožení pod vlivem návykové látky, ze kterého obvinil 20-letého muže z Tachova. Tohoto trestného činu se měl dopustit tím, že počátkem května kolem druhé hodiny v noci řídil osobní vozidlo Ford po Plzeňské ulici v Boru. Vlivem nepřiměřené rychlosti a požitého alkoholu pak nezvládl řízení vozidla, vyjel vpravo mimo komunikaci, kde čelně narazil do betonového zábradlí. Provedená dechová zkouška na alkohol byla pozitivní, kdy naměřená hodnota činila 1,63 promile alkoholu v dechu. Řidič a jeho tři spolujezdci utrpěli zranění, se kterými byli převezeni do nemocnice v Plzni. Zranění jedné ze spolujezdkyň si vyžádá dobu léčení nejméně 8 týdnů.


Odcizení telefonního kabelu

Černošín – V době od 15. do 16.června 2008 mezi obcemi Černošín, Zádub a Olbramov dosud neznámý pachatel odcizil z telefonních sloupů celkem 300 metrů kabelu. Tímto jednáním pachatel způsobil, že 15 bytových stanic a jeden telefonní automat byly mimo provoz. Způsobená škoda byla odhadnuta na více jak 13 000,-Kč.V dané věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu – krádež a trestného činu – poškozování a ohrožování provozu obecně prospěšného zařízení


Vloupání do pracovních strojů

Milíkov – V době od 15. do 17.června 2008 se dosud neznámý pachatel vloupal do dvou odstavených pracovních strojů, kdy z nakladače UNK odcizil dvě autobaterie a z pracovního stroje válec VV 113 odcizil startovací kabely. Celkem způsobená škoda byla odhadnuta na více jak 13 000,-Kč. V dané věci byly zahájeny úkony trestního řízení.


Výtržnictví

Bezdružice – Dne 7.června 2008 kolem 21:00 hodin napadl fyzicky 31-letý muž na dvoře před rodinným domem 20-letého mladíka a to tím způsobem, že jej nejprve udeřil třemi ranami dlaní sevřenou v pěst do obličeje. Poté co zasažený mladík upadl na zem, jej pachatel ještě dvakráte kopl do spodní části zad. Vše se odehrálo za přítomnosti nejméně 4 osob. V dané věci byly zahájeny úkony trestního řízení a pachateli bylo sděleno podezření ze spáchání trestného činu – výtržnictví.


Václav Blahník
tiskový mluvčí PČR OŘ Tachov