Odcizení motorové nafty

Tachov - V době od 8.9. do 9.9. 2008 dosud neznámý pachatel vnikl na nedostatečně zabezpečený pozemek areálu v Sokolovské ulici v Tachově, kde vypáčil kovovou petlici na bočních dveřích haly, kde zde ze zaparkovaného nákladního vozidla odcizil z palivové nádrže 80 l motorové nafty. Dále vnikl do druhého nákladního vozidla, odkud odcizil 120 litrů nafty a z proacovního stroje nakladače pak odcizil 20 l nafty. Celkem majiteli byla způsobena škoda za 7 500,- Kč.

Dopravní nehoda osobního vozidla s motorkou

Tachov - Dne 9. září 2008 kolem 14:30 hodin jela řidička s osobním vozidlem Opel Vectra po vedlejší silnici v ulici Plánská v Tachově, na hranici křižovatky zastavila, dle její výpovědi se řádně rozhlédla a když se dostatečně přesvědčila, že může bezpečně vjet na hlavní komunikaci, vyjela s vozidlem. V době, kdy již byla zařazena v jízdním pruhu ve směru jízdy na Tachov došlo k tomu, že jedoucí motocykl po hlavní silnici ve směru jízdy od Vítkova na Tachov, narazil do pravé zadní části vozidla, čímž došlo k pádu motocyklu a jeho řidiče na vozovku. Při střetu byl lehce zraněn řidič motocyklu, který byl převezen do nemocnice v Plzni. Spolujezdkyně z osobního vozidla byla převezena k vyšetření do nemocnice v Mariánských Lázních, odkud byla bez dalšího léčení propuštěna. Na osobním vozidle byla způsobena škoda za 20 000,- Kč a na motocyklu 80 000,- Kč.
V tomto případě je zde důvodné podezření, že 34-letý řidič motocyklu jel nepřiměřenou rychlostí, nedokázal včas a dostatečně rychle reagovat na situaci v silničním provozu a rovněž 39-letá řidička vozidla Opel nemohla včas a dostatečně rychle reagovat na rychle jedoucí motocykl. Věc bude policejním orgánem předána k projednání správnímu orgánu, který přibere soudního znalce z oboru silniční dopravy k přesnému zjištění podílu viny jednotlivých účastníků na dopravní nehodě.

Dopravní nehoda - střet se zvěří

Brod - Dne 9.9. 2008 kolem 5.30 hodin jel řidič s osobním vozidlem VW Polo po silnici I. třídy č. 21 ve směru jízdy od Plané na obec Brod. Při jízdě po rovném úseku vozovky mu náhle z levé strany vběhla bezprostředně před vozidlo srna, kdy řidič již nestačil na vzniklou situaci zareagovat a došlo ke střetu. Při dopravní nehodě nedošlo k žádnému zranění. Hmotná škoda byla vyčíslena na 33 000,- Kč.

Za PČR OŘ Tachov
por. Bc. Jindřiška Cholenská v.r.