Rychlá jízda na mokrém povrchu se nevyplatila

Dne 30. září 2008 kolem 20:00 hodin jel 20-letý řidič po silnici II tř. č.230 s osobním vozidlem Škoda-Fabia ve směru jízdy od Mariánských Lázní na obec Chodová Planá. Při projíždění pravotočivou zatáčkou pak nepřizpůsobil rychlost jízdy vozidla, kdy na mokrém povrchu nezvládl řízení a vyjel vlevo mimo komunikaci do silničního příkopu, kde se vozidlo převrátilo na levý bok. Ke zranění osob nedošlo. Provedená dechová zkouška na alkohol byla u řidiče negativní. Na vozidle vznikla škoda ve výši 40 000,-Kč a na poškozené dopravní značce ve výši 5 000,-Kč. Technická závada, jako příčina dopravní nehody, nebyla na místě ohledáním zjištěna ani uplatněna.


Krádež pneumatik a motorové nafty

Z 29. na 30. září 2008 v nočních hodinách dosud neznámý pachatel po odstranění zámku, kterým byla uzamčena plechová vrata u rodinného domu v Plané, vnikl do neuzamčené stodoly. Odtud pak pachatel odcizil 2 ks pneumatik na traktor včetně duší a 410 litrů motorové nafty, která byla uskladněna v plastových a plechových kanystrech. Celkem způsobená škoda byla odhadnuta na více jak 20 000,-Kč.


Krádež motorové pily z bytu

V době od 10. do 30. září 2008 dosud neznámý pachatel vnikl do bytu v obci Staré Sedliště. Z dětského pokoje z prostoru pod postelí pak odcizil motorovou pilu. Poškozenému majiteli pachatel způsobil škodu ve výši 6 000,-Kč.


Vloupání do osobního vozidla

Dne 26. září 2008 došlo ve večerních hodinách vloupání do osobního vozidla VW-Golf. Dosud neznámý pachatel po vniknutí do vozidla, které bylo zaparkováno na odstavné ploše v Tachově odcizil autoradio s CD přehrávačem. Majiteli vozidla byla způsobena škoda ve výši 3 000,-Kč.

Odcizení peněz na ubytovně

Dne 26. září 2008 ve večerních hodinách vnikl dosud neznámý pachatel do neuzamčeného pokoje na ubytovně v Tachově. Pachatel z nočního stolku odcizil tašku, ve které se nacházel cestovní pas cizince, řidičský průkaz a finanční hotovost v Kč a Euro. Poškozenému cizinci byla způsobena škoda ve výši 10 000,-Kč.


nprap. JUDr. Václav Blahník
tiskový mluvčí PČR OŘ Tachov