Dopravní nehoda se smrtelným zraněním

Dne 6. října 2008 kolem 15:00 hodin řídila 22-letá řidička osobní motorové vozidlo Renault-Twingo po silnici II. tř. č. 198 ve směru jízdy od Plané na Tachov. Při průjezdu pravotočivou zatáčkou z dosud přesně neustanovených příčin na kluzkém povrchu vozovky uvedla vozidlo do smyku, vyjela do protisměru, kde se čelně srazila s nákladním vozidlem ( míchač betonu). Při střetu vozidel došlo ke smrtelnému zranění řidičky.


Úmyslné ublížení na zdraví

Komisař služby kriminální policie a vyšetřování zahájil úkony trestního řízení ve věci pokusu těžké újmy na zdraví a výtržnictví. K uvedené události mělo dojít dne 5.října 2008 u obce Rozvadov. Kolem 17:00 hodiny na tržnici Svatá Kateřina před prodejním stánkem za přítomnosti několika občanů SRN a Vietnamu, došlo po předchozí slovní rozepři k fyzickému napadení občana SRN. Vietnamec jej náhle zezadu udeřil ocelovou trubkou do hlavy. Napadený muž upadl na zem a byl v bezvědomí. Zranění si vyžádalo okamžité ošetření a převoz do nemocnice. Lékaři ve SRN zjistili, že utrpěl zlomeninu lebeční kosti a tržnou krvácející ránu.


Vloupání do stodoly

V době od 23. do 25. září 2008 dosud neznámý pachatel odpáčil prkna dřevěné kůlny přilehlé ke zděné stodole na parcele v obci Únava. Po vniknutí do kůlny vyboural zazděné okno stodoly, odkud odcizil 4 ks hliníkových kol na závodní vozidlo s pneumatikami a 4 ks náhradních pneumatik. Způsobená škoda byla odhadnuta na více jak 100 000,-Kč.


Krádež peněz v penzionu – zjištění pachatele

Policejní orgán zahájil úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu – krádež a porušování domovní svobody. Z těchto trestných činů je podezřelá 27-letá žena, kterých se měla dopustit tím, že dne 5.10.2008 z neuzamčeného pokoje v Domově pro seniory v Tachově odcizila finanční hotovost. Podezřelá je zaměstnancem sociálních služeb. Poškozenému seniorovi byla způsobena škoda vyšší jak 11 000,-Kč.

nprap. JUDr. Václav Blahník
tiskový mluvčí PČR OŘ Tachov