Zpronevěra peněz

Policejní orgán sdělil podezření z trestného činu – zpronevěra - 29-leté ženě z Tachova. Tohoto trestného činu se měla dopustit tím, že jako servírka v provozovně herny v Tachově zpronevěřila finanční hotovost, kterou měla majitelem herny svěřenou pro výplatu výher zákazníků na výherních automatech. Svěřenou částku peněz pak měla v průběhu směny sama prohrát na výherních automatech. Majiteli herny tak podezřelá způsobila škodu ve výši 13 000,-Kč.


Krádež stavebního materiálu

V době od 19. 12. 2008 do 13. ledna 2009 odcizil dosud neznámý pachatel více jak 170 metrů čtverečních (29 balíků) izolačního materiálu, který byl volně uskladněn na pozemku zemědělské firmy u obce Částkov. Dále pachatel odcizil 8 ks vodě odolných překližkových desek. Celkem způsobená škoda byla odhadnuta na více jak 38 000,-Kč. V dané věci byly zahájeny úkony trestního řízení.


Zadržení osoby v pátrání

Dne 13.ledna 2009 byl ve večerních hodinách kontrolován jako spolujezdec 22-letý muž z Tachovska. Jednalo se o muže, na kterého byl měsíci listopadu loňského roku vydán Okresním soudem v Tachově příkaz k dodání do výkonu trestu. Na podkladě tohoto příkazu byl policejní hlídkou eskortován do věznice Plzeň-Bory.


por. JUDr. Václav Blahník
komisař Krajského ředitelství policie Zpč.kraje
preventivně informační skupina Tachov