Noční přepadení

Dne 24. ledna 2009 dvě hodiny po půlnoci dosud neznámý pachatel přepadl 26-letou ženu na Hornické ulici v Tachově. Poškozená žena byla přepadena při cestě domů z diskotéky. Pachatel jí do obličeje nastříkal sprejem pálivou látku. Následně na to jí strhl z ramene kabelku a z místa utekl. Způsobená škoda byla odhadnuta na 5 000,-Kč.


Havárie s odcizeným vozidlem

Dne 25. ledna 2009 kolem 12:00 hodin při jízdě Oldřichovskou ulicí v Tachově spatřila hlídka Obvodního oddělení Tachov v protisměru jízdy osobní vozidlo Fiat-Panda, po kterém bylo vyhlášeno pátrání z důvodu jeho odcizení na okrese Karlovy Vary. Policejní hlídka proto otočila své služební vozidlo a začala vozidlo stíhat. Řidič tohoto vozidla zareagoval tak, že se snažil hlídce ujet a proto z hlavní silnice odbočil na účelovou komunikaci do areálu firmy Agroservis. Zde však ujíždějící řidič nezvládl řízení vozidla a narazil do oplocení. V řidiči byl zjištěn 44-letý muž z K. Varů. V průběhu šetření havárie bylo zjištěno, že tento řidič nebyl nikdy držitelem řidičského oprávnění a navíc řídil motorové vozidlo, ačkoliv má uložen zákaz řízení motorových vozidel. Odcizené vozidlo bylo zajištěno v objektu policie a bude předáno majiteli. Řidič a jeho spolujezdkyně byli předáni pracovníkům služby kriminální policie a vyšetřování K.Vary. Způsobená škoda byla odhadnuta na 6 000,-Kč.


Vloupání do stavební buňky

V době ze 24. na 25. ledna 2009 neznámý pachatel po přestřižení visacího zámku vnikl do stavební buňky v obci Velké Dvorce. Pachatel z buňky odcizil různé zednické nářadí. Celkem způsobená škoda byla odhadnuta na více jak 3 500,-Kč.


Vloupání do stavebnin

V době z 22. na 23. ledna 2009 vnikl dosud neznámý pachatel na oplocený pozemek stavebnin ve Stříbře. Pachatel po opálení plastového rámu okna a následného otevření, vnikl do prodejny, kde po vypáčení zásuvky psacího stolu odcizil z příruční pokladny finanční hotovost. Způsobená škoda na poškozených věcech a odcizením finanční hotovosti byla odhadnuta na 16 000,-Kč.

por. JUDr. Václav Blahník
komisař Krajského ředitelství policie Zpč.kraje
preventivně informační skupina Tachov