Porušování domovní svobody – zahájení trestního stíhání

Komisař Územního odboru služby kriminální policie a vyšetřování Tachov zahájil trestní stíhání a obvinil 49-letého muže z Tachova ze spáchání trestného činu - porušování domovní svobody spáchaného v souběhu s trestným činem - ublížení na zdraví ve stádiu pokusu. Těchto trestných činů se dopustil tím, že v prosinci loňského roku v Tachově v podvečerních hodinách vnikl neoprávněně do bytu na Bělojarské ulici, kde pak bezdůvodně udeřil 60-letého muže do obličeje a pokusil se napadeného ještě udeřit kovovou trubkou. V tomto jednání mu zabránila návštěva u poškozeného. Přivolaná policejní hlídka zadržela obviněného na místě činu. Napadení poškozeného si vyžádalo lékařské ošetření bez pracovní neschopnosti.


Pokusil se vloupat do bufetu

Dne 28. ledna 2009 v nočních hodinách došlo k pokusu vloupání do bufetu v blízkosti autobusového nádraží v Tachově. Na místě byl policejní hlídkou zadržen 24-letý muž z Tachova. Šetřením na místě činu bylo zjištěno, že pachatel se pokusil odšroubovat bezpečnostní kovovou mříž z bočního okna bufetu s úmyslem vloupat se do bufetu a odcizit z něj cigarety. Včasným zásahem policejní hlídky k žádné škodě nedošlo. V dané věci byly zahájeny úkony trestního řízení.


Vloupání do kanceláře objasněno

Jak jsme vás již informovali o provedeném vloupání do kanceláře, ke kterému došlo 26.ledna letošního roku v Plané, kdy pachatel za použití kamene zabaleného v ručníku rozbil skleněnou výplň okna, kterým pak vnikl do kanceláře. Na základě zjištěných stop na místě činu byl policisty služby kriminální policie a vyšetřování v součinnosti s policisty Obvodního oddělení v Plané vytipován a krátce nato zadržen 23-letý muž z Chebu, kterému bylo sděleno podezření ze spáchání trestného činu – krádež.

por. JUDr. Václav Blahník
komisař Krajského ředitelství policie Zpč.kraje
preventivně informační skupina Tachov