Pokus vloupání do prodejny

V době od 31. ledna do 2. února 2009 dosud neznámý pachatel přeštípal kovové kulaté tyče jistící mříže na okně vedoucí do sklepních prostorů prodejny potravin v Tachově. Pachatel se dále pokusil rozbít skleněnou výplň tohoto okna, která byla opatřena drátěným sklem. Do sklepních prostor ani do samotné prodejny se však nedostal. Vzniklá škoda byla předběžně odhadnuta na 1 500,-Kč. V dané věci byla zahájeny úkony trestního řízení.


Vloupání do posilovny

V době z 1. na 2. února 23009 dosud neznámý pachatel provedl vloupání do prostor posilovny v obci Bor. Pachatel po vypáčení okna v přízemí zadní části budovy vnikl do posilovny, odkud následně odcizil tzv. olympijskou nakládací činku, 4 ks činek jednoručních a zrcadlo ve dřevěném rámu. Služební pes sledoval pachovou stopu z místa činu až na přilehlé asfaltové parkoviště. Celkem způsobená škoda byla odhadnuta na více jak 12 000,-Kč.


Podvodné vylákání peněz

Komisař služby kriminální policie a vyšetřování zahájil trestní stíhání pro trestný čin – podvod. Z tohoto trestného činu obvinil 21-letého muže cizince, kterého se měl dopustit tím, že v měsíci listopadu loňského roku v Tachově pod záminkou opatření ubytování v hotelu Zátiší a zajištění dopravy do zaměstnání, vylákal finanční prostředky od několika občanů Vietnamu. Do současné doby nic ze slibovaného neopatřil a navíc ani neuhradil částku za své ubytování v hotelu. Celkem způsobená škoda byla vyčíslena na více jak 37 000,-Kč.

por. JUDr. Václav Blahník
komisař Krajského ředitelství policie Zpč.kraje
preventivně informační skupina Tachov