Viník dopravní nehody pod vlivem alkoholu

Dne 3. února 2009 v odpoledních hodinách v Tachově vyjížděl 23-letý muž z parkoviště s osobním vozidlem BMW, přitom nedodržel dostatečný boční odstup od zde zaparkovaného osobního vozidla Škoda-Fabia a narazil do něj. Řidič na vzniklou situaci nereagoval a z místa nehody začal ujíždět. Po několika metrech, při průjezdu levotočivou zatáčkou ve směru jízdy ke kruhovému objezdu pak nezvládl na mokrém povrchu vozovky řízení, prorazil kovové zábradlí po pravé straně komunikace, za kterým bylo odstavené vozidlo Škoda-Favorit, které taktéž poškodil. U řidiče byla provedena dechová zkouška na alkohol, která byla pozitivní. Naměřená hodnota činila 2,06 promile alkoholu v dechu. Na podkladě pozitivní zkoušky, byl řidič vyzván k lékařskému vyšetření a odběru krve, kterému se podrobil. Dalším šetřením bylo zjištěno, že tento muž nebyl nikdy držitelem řidičského oprávnění. Na vozidle BMW vznikla škoda ve výši 55 000,-Kč, na vozidle Škoda-Fabia ve výši 15 000,-Kč a na vozidle Škoda-Favorit ve výši 5 000,-Kč. Na kovovém zábradlí vznikla škoda ve výši 5 000,-Kč.


Havárie na mokrém povrchu vozovky

Dne 3. února 2009 v podvečerních hodinách jela 24-letá řidička po silnici I.tř. č.21 s osobním vozidlem Škoda-Octavia ve směru jízdy od Plané na Novou Hospodu. Za obcí Kočov při projíždění pravotočivou zatáčkou pak nepřizpůsobila rychlost jízdy stavu a povaze vozovky, kdy na mokrém povrchu uvedla vozidlo do smyku, ve kterém narazila nejprve do svodidel na pravé straně vozovky a po odražení do svodidel na levé straně vozovky. Ke zranění osob nedošlo. Požití alkoholu bylo vyloučeno provedenou dechovou zkouškou. Vzhledem k tomu, že vozidlo zůstalo stát v jízdním pruhu, byla po dobu šetření a likvidace následků dopravní nehody prováděna policejní hlídkou regulace dopravy. Na vozidle vznikla škoda ve výši 80 000,-Kč a na svodidlech ve výši 30 000,-Kč.


Vloupání do rekreační chalupy

V době od 1. do 3. února 2009 dosud neznámý pachatel po vypáčení visacího zámku vnikl do kůlny u rekreační chalupy v chatové oblasti Karolina Dolina u obce Brod nad Tichou. Následně pachatel vypáčil okno vedoucí do chalupy, odkud odcizil propan-butanovou svítilnu, radiomagnetofon a potraviny. Způsobená škoda byla odhadnuta na 2 000,-Kč.

por. JUDr. Václav Blahník
komisař Krajského ředitelství policie Zpč.kraje
preventivně informační skupina Tachov