Havárie na zledovatělé vozovce

Dne 12. února 2009 kolem poledne jel 37-letý řidič s vozidlem KIA-Sportage ve směru jízdy od obce Milevo na obec Telice. Při projíždění levotočivou zatáčkou v lesním úseku pak nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu a povaze komunikace, kdy na namrzlém povrchu uvedl vozidlo do smyku a havaroval vpravo mimo komunikaci, kde s vozidlem narazil do vzrostlého stromu. Ke zranění osob nedošlo. Provedená dechová zkouška na alkohol byla u řidiče negativní. Na vozidle vznikla škoda ve výši 120 000,-Kč.


Vloupání do rekreační chalupy

V době od 5. do 12. února 2009 došlo v obci Řebří k vloupání do rekreační chalupy. Neznámý pachatel rozlomil zámek vstupních dveří do kůlny, která je vedle chalupy. Z kůlny pak otevřenými dveřmi vnikl prostoru chalupy, kde odcizil různé starožitnosti, zahradní nářadí a několik láhví alkoholu. Vzniklá škoda byla odhadnuta na více jak 80 000,-Kč.


Nalezení pohřešované osoby

Dne 12. února 2009 bylo policisty Obvodního oddělení Stříbro za využití služebního psa provedeno opatření v rekreační oblasti Máchovo Údolí v souvislosti s pohřešovanou 23-letou ženou z Borska. V průběhu pátrací akce byla pohřešovaná nalezena v jedné z rekreačních chat. Provedeným šetřením na místě události bylo zjištěno, že tato žena provedla vloupání do této chaty. Po rozbití skleněné výplně okna vnikla do kuchyně a poté do obytné části chaty, kterou prohledala a odcizila zde několik kusů oblečení. Celkem způsobená škoda byla odhadnuta na 1 000,-Kč.


Odcizení plynových láhví

V době od 10. do 12.února 2009 v areálu firmy Logistic v obci Ostrov u Stříbra dosud neznámý pachatel poškodil zámek u drátěné klece, ve které byly uskladněny plynové láhve na propan objemu 10 kg. Plynové láhve jsou využívány k pohonu vysokozdvižných vozíků. Pachatel následně z klece odcizil 4 ks těchto láhví. Celkem způsobená škoda byla odhadnuta na více jak 10 000,-Kč.


por. JUDr. Václav Blahník
komisař Krajského ředitelství policie Zpč.kraje
preventivně informační skupina Tachov