Sázka byla uzavřena před dvěma týdny a naplněna ve čtvrtek večer. „Seděli jsme s kolegy po práci na pivu na stříbrském stadionu. Jedna naše kolegyně si zatím dala asi dvacet koleček v běhu. Radek ji pozoroval a pak jen prohodil, že při tom jejím tempu by udělal padesát koleček. A tak jsem se toho chytil,“ řekl Deníku s úsměvem se Miroslav Burda.

Kolegu prý k sázce vyprovokoval lehce. „Padesát, jo? To chci vidět, změřím jí čas, za kolik uběhne svůj trénink a za tu dobu ty uběhneš těch kol padesát. Když to dokážeš, koupím sud piva,“ řekl tenkrát Burda Šedivému, který s podmínkami souhlasil. Padesát okruhů na stříbrském stadionu, tedy dvacet kilometrů, slíbil uběhnout za dvě hodiny a dvacet minut.

Neobvyklou sázku rozsekla osobně manželka běžce Jaroslava Šedivá. „Já ho znám, co řekne, to splní. Věří si, i když ví, že to bude makačka. Ale pro jistotu jsem mu koupila energetický nápoj,“ uvedla krátce po startu sázkového běhu fandící žena.

Ve čtvrtek večer se na běžícího kolegu přišli podívat i ostatní, kolegové a kamarádi. „Přišli jsme fandit a povzbuzovat,“ vysvětlil Burda.

Radek Šedivý nakonec sázku vyhrál. Uběhl dvacet kilometrů za jednu hodinu a padesát pět minut. „Vytvořil jsem si tak osobní rekord, z čehož mám radost. A sud piva prý za vyhranou sázku dostanu, tak se těším, až ho vypijeme,“ řekl nám pokořitel padesáti okruhů.