Praporčík se ve středu 30. října krátce po desáté hodině dopolední vracel z prováděného šetření. "V době, kdy s policejním autem vjížděl do křižovatky ulic Plzeňská a Dukelských hrdinů, si všiml osobního vozidla Renault Thalia, které přední částí zůstalo neobvykle stát v křižovatce a ostatním projíždějícím vozidlům tak tvořilo překážku," popsala policejní mluvčí Dagmar Jiroušková. Jak dále uvedla, řidič auta působil, jako by v autě něco hledal. "Policejní intuice nenechala Petra Slivoněho místem jen tak netečně projet, aniž by se přesvědčil, co se stalo. Policista se proto v blízkosti autobusového nádraží s vozidlem otočil, zastavil za stojícím autem a šel se přesvědčit, zda řidič nepotřebuje s něčím pomoci."

Uvnitř auta uviděl policista staršího muže v nepřirozené pozici. "Byl přepadlý k pravé straně přes bezpečnostní pás. Bylo mi zřejmé, že není něco v pořádku. Otevřel jsem dveře vozidla a když řidič na hlasové podněty nereagoval, zkusil jsem nahmatat tep. Protože byl tep nepravidelný a slábnoucí, bylo mi jasné, že senior potřebuje neodkladně poskytnout první pomoc a že každá vteřina v této chvíli může hrát zásadní roli v záchraně života," vzpomíná na událost plánský policista.

Ten proto bezvládného muže vyprostil ven, linkou tísňového volání 155 volal rychlou záchrannou službu a začal okamžitě poskytovat první pomoc včetně srdeční masáže. "Po chvíli se o dění u autobusového nádraží začali zajímat další lidé, kteří z blízké polikliniky přivolali lékaře a zdravotní sestru. Ti více než 10 minut v poskytování první pomoci a masáži srdce s policistou střídavě pokračovali až do příjezdu rychlé záchranné služby, která si seniora převzala do péče," doplnila policejní mluvčí.

Pětasedmdesátiletý muž byl ve vážném stavu letecky transportován do nemocnice. Podle informací Deníku blízkých rodině seniora byl muž několik dní v umělém spánku, ale v současné době se již zotavuje na běžném nemocničním lůžku a je mimo nebezpečí ohrožení života. Také policisté mu přejí prostřednictvím vzkazu od tiskové mluvčí hodně zdraví a co nejrychlejší návrat domů.