„Záměrně děláme tuto akci ráno mezi sedmou a devátou hodinou, kdy bývá velmi frekventovaný provoz,“ vysvětlil mluvčí tachovské policie Václav Blahník. „Především dětem vysvětlujeme jak správně přecházet na přechodech se světelnou signalizací i bez ní. Akce je ale určena všem chodcům, kterým je třeba vysvětlit, že nemají absolutní právo přednosti, jak se mnozí domnívají,“ dodal mluvčí s tím, že důležitý je při přecházení kontakt chodce s řidičem přijíždějícího vozidla.

Akce, kterou kromě policie podporuje Zdravotní pojišťovna Ministerstva vnitra a Česká rada dětí a mládeže, se ve středu na světelné křižovatce v Tachově zúčastnily děti z Mateřské školy ve Slovenské ulici. Ty za doprovodu dopravních policistů přešly všechny přechody. U přechodů v Hornické ulici v Tachově a v Benešově ulici ve Stříbře se o chodce starali městští strážníci, dopravní policisté dohlíželi na přechod také v Zárečné ulici v Tachově.

V České republice se letos na přechodech pro chodce stalo už 300 nehod, z toho 87 jich zavinili samotní chodci. Devět nehod skončilo smrtí chodců.