Na místo okamžitě dorazila policie, která začala neprodleně událost šetřit. Tento čtvrtek už zveřejnila informace, které se k případu váží. Hlavní roli v něm hraje žena z Tachova. „Odhalit pachatelku se nám podařilo na základě zjištěných důkazů a intenzivní práce policistů tachovského obvodního oddělení a na podkladě šetření tachovských kriminalistů,“ uvedla tisková mluvčí tachovské policie Dagmar Jiroušková.

„Na základě telefonátu pak nebyla evakuovaná jen budova, ale i její okolí. Uzavřeny byly i přilehlé ulice. Provedenou důkladnou kontrolou pak policisté zjistili, že se jednalo o poplašnou zprávu, neboť v budově nebyl nalezen žádný nástražný výbušný systém,“ vysvětlila mluvčí.

Celý motiv osmatřicetileté Tachovanky je minimálně zarážející.

„Ta měla podle svého tvrzení tímto ukvapeným způsobem odložit návštěvu banky, ve které si měla vyzvednout dlužnou částku od svého známého. Ten však peníze do banky neodnesl, a tak se žena obávala případného sporu s přítelem. Ze zoufalství proto zavolala na tísňovou linku, že je v bance bomba,“ uvedla.

Nyní jí za přečin šíření poplašné zprávy hrozí mimo jiné i trest odnětí svobody na šest měsíců až na tři léta.

Policie varuje potencionální ohlašovatele, že disponuje takovými technickými prostředky, které dokáží s téměř stoprocentní jistotou určit pachatele zmíněné trestné činnosti.