Děje se tak posledních čtrnáct dní. „Botičky jsme získali od města. Mají skutečný efekt. Řidič, který se dopustí dopravního přestupku a špatně zaparkuje, ať už na zákazu stání či na zelené ploše, bývá nemile překvapen, když pak nemůže odjet,“ uvedl velitel stříbrské služebny Tomáš Sedlář.

Za dva týdny dali policisté botičky více jak dvěma desítkám řidičům. „Dostanou na auto samolepku, kam mohou zavolat. Pokud nepracujeme někde jinde na jiném případu, dostavíme se k odstranění botičky zhruba do deseti minut,“ řekl Sedlář. „Pokuta pak může dosáhnout až do výše dvou tisíc korun. Botičku však mohou dostat i ti, kteří nemají za oknem platný parkovací lístek na placeném parkovišti,“ upozorňuje Sedlář.

Trest pro neposlušné řidiče schvalují i lesáci. „No, to je dobře, že už se tu k tomu dospělo. Já sám bych si v životě netroufl někde na zákazu zastavení zastavit, natož tam ještě dlouho pobývat. Zákony dodržuji,“ řekl Josef Balvín ze Stříbra. „Za co bych byl ještě opravdu rád, to by bylo to, že by mohli stejným způsobem policisté zasáhnout také na lesních cestách v okolí Stříbra. „Velmi často potkávám na obchůzkách lesem automobily, které nestojí u silnice na cestě, ale až někde v hloubi lesa. Dnes jsou houbaři líní jít kousek pěšky. To bych si nedovolil ani já, který vlastně ty lesy mám ve správě, protože z egologického hlediska je to nevhodné. Hlavně by pak měl také na všechny platit stejný metr při platbě pokut,“ byl by rád za spolupráci lesáků s policií Balvín.