Celorepubliková dopravně bezpečnostní akce pod názvem Zebra se uskuteční v první školní dny. Na řidiče a školáky vyrazí v pondělí a úterý dohlížet také policisté z Tachova. „Na tuto akci jsme vyčlenili několik desítek příslušníků. Samozřejmě, že se ji zúčastní jak dopravní, tak složky pořádkové policie,“ informoval nás Jaromír Kníže, ředitel tachovské policie.

Muži zákona se především zaměří na křižovatky, přechody a okolí škol. „Jedním z našich cílů je, abychom v dětech i jejich rodičích vymýtili mýtus o absolutní přednosti chodců na přechodech. Takový zákon sice existuje, ale řada lidí si ho špatně vysvětluje. Řidiči jsou sice povinni dát chodcům přednost, ale za určitých okolností. Chodci si totiž musí uvědomit, že z určité vzdálenosti při padesátikilometrové rychlosti šoféři nemusí stihnout zastavit. Naučit se přemýšlet se proto musí naučit obě strany,“ dodal Kníže. Zebra však není jedinou akcí, kterou tachovská policie na září připravuje. Konat se bude také ta pod názvem Jezdíme s úsměvem, do které se zapojí i žáci vybraných škol z tachovského regionu. Tachované, kteří se chystají své ratolesti v pondělí do školy doprovodit, policejní aktivitu vítají.

„Někteří řidiči totiž jezdí opravdu bezohledně. Když uvidí na křižovatkách policisty, dají si alespoň pozor,“ pochvaluje si Jana Kováčová. „Jsem přesvědčený, že je to určitě dobrá myšlenka. Zároveň si ale myslím, že by se podobné policiejní záležitosti měly konat častěji. Řidiči jezdí jako čuňata pořád. Pak dochází k řadě nehod, a to nejenom na přechodech,“ uvažuje Jaroslav Drobný.