Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pomáhejme, třeba sami budeme potřebovat pomoc

Stříbro – Sedmadvacetiletý skladník Petr Kasal se ve volném čase věnuje především psům. Dokonce se stal předsedou stříbrského Kynologického klubu II. U Střelnice.

24.8.2011
SDÍLEJ:

PETR KASAL se svými svěřenci.Foto: Martina Sihelská

Jaké je vaše vzdělání a rodinný stav?

Mám střední hotelovou školu, ale nyní pracuji u německé firmy jako logistik, tedy skladník. Zatím jsem stále svobodný.

Jak jste se dostal k postu vedoucího kynologického klu­bu?

K tomuto postu mě vlastně dostali členové klubu v době, když jsem se rozhodl ve Stříbře založit nové výcvikové středisko pro výcvik poslušnosti a obrany psů, nově také agility. Při první ustavující schůzi mě sami členové vybrali jako vedoucího. Stejnou funkci jsem měl i v původním klubu V Lipkách, kde jsem dříve působil.

Kolik let se věnujete kynologii a co vše to obnáší?

Samotné kynologii se věnuji vlastně už od střední školy. Do Českého kynologického svazu v Praze jsem se zapsal v roce 2003. Víte, kynologie je obor, kterému musíte věnovat mnoho svého soukromého času. Jako předseda nesu odpovědnost nejen za členy klubu, ale také za chod celé organizace. Mým prvotním zájmem je oslovit všechny milovníky psů a hlavně také oslovit v co největší míře mládež.

Máte svého psa?

Je to možná zvláštní, ale vlastního psa momentálně nemám. Můj otec vlastní dva německé ovčáky, jeden je ještě štěně. Vlastního psa jsem kdysi chtěl, ale pracuji s tolika psovody, že jsem si zatím vlastního nepořídil.

Kdo vás k tomuto zájmu přivedl?

Byl to můj dobrý kamarád, velmi zkušený psovod a instruktor Petr Dušil. Díky němu jsem měl možnost si vyzkoušet práci figuranta a hned mě to nadchlo. Ten adrenalin při výcviku psa je krásný, a proto jsem do toho šel naplno. Tehdy jsem pak se svým otcem založil tento klub U Střelnice.

Co vás na tom nejvíce baví?

Nejvíc asi právě ta práce figuranta, tedy pomocníka, který se věnuje výcviku obrany psů. Ten pocit, že vás běží pes zadržet, je úžasný, ale není to jednoduchá práce, jak by se mohla zdát. Kdyby figurant udělal nějakou chybu, může zvířeti i nechtěně ublížit. Je to také věc zkušenosti a člověk se vlastně pořád musí učit. Před několika lety jsem si na vlastní kůži vyzkoušel i práci policejního figuranta a dostal jsem dokonce i pamětní plaketu od Policie ČR, na což jsem náležitě hrdý. Tehdy jsem si vyzkoušel, jak chodí policisté se psy po stopách, jak zadržují pachatele a další jejich zkoušky. V podobném duchu se teď snažím zaučovat i nové členy klubu.

Začal jste se také věnovat charitě, oč konkrétně jde?

Ano, začal jsem spolupracovat s organizací Pomocné tlapky, která se zabývá výcvikem asistenčních psů pro tělesně postižené. Výcvik jednoho takového pejska vyjde v základu na dvě stě tisíc korun, což není zanedbatelná částka. Organizace víceméně funguje díky sponzorským darům. Tyto peníze jdou právě na účel výcviku psů pro zdravotně postižené. Náš klub se jim snaží pomáhat tím, že je stále reprezentuje na různých akcích, prodáváme jejich suvenýry. Tyto peníze pak předáme ředitelce organizace Haně Pirnerové. Proto tímto děkuji všem, kteří nás takto podporují.

Máte nějaké motto?

Mám a držím se jej. Je to pomáhejme, pokud můžeme, nikdy nevíme, kdy sami budeme potřebovat pomoci. Tohle motto používá právě i organizace Pomocné tlapky. Mám ještě jedno. Přejme a bude nám přáno.

Máte i jiné koníčky?

Kromě kynologie se věnuji také moderování různých kulturních a společenských akcí. Každoročně spolupracuji s Kladrubami u Stříbra, kde vždy závěrem léta provozujeme loučení s prázdninami na tamním hřišti. Akce se jmenuje Ahoj prázdniny a jde o odpoledne plné her a soutěží, kde se právě také prezentují Pomocné tlapky. Navíc rád jezdím na kole a jsem členem stříbrského cyklistického oddílu Cyklodrak.

Jaké máte plány a cíle do budoucnosti?

Tak těch by bylo hodně. Hlavní je, aby byli všichni zdraví. Další mou prioritou je připravit členy klubu na kynologické zkoušky a nadále reprezentovat naše město. V mým plánech jsou i vlastní kynologické ukázky a závody v klubu. Rád bych také přivítal nové výcvikáře a zvu tímto i další zájemce o spolupráci s námi. Náš výcvikový areál je u Kladrubské ulice. Z té před koncem města odbočíte doleva pod železniční viadukt, a tam je už cesta k nám označena.

Martina Sihelská

24.8.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Lukáš a Ladislav Hudlerovi na mistrovství světa v Irsku a spolu s dalšími členy týmu EH Security System na základně v Tachově. Foto: Deník/Jiří Kohout a Archiv L. Hudlera
12

FOTO: Hudlerové přivezli z Irska úctyhodnou sbírku medailí

Žáci 1. třídy Základní školy Mánesova Stříbro, s třídní učitelkou Hanou Kalistovou a asistentkou pedagoga Pavlou VavřičkovouMohamed Omar Badawy, David Bacher, Milena Bojdová, Marie Eliška Čečková, Alex Eremiáš, Hana Heřmanová, Natálie Jonášová, Nelly Kais

NAŠI PRVŇÁČCI: dnes představujeme prvňáčky ze ZŠ Mánesova ve Stříbře

Hokejisté Tachova nastoupí doma

Tachov – Po úvodním utkání krajské ligy mužů v ledním hokeji, nastoupí Tachov v dalším kole poprvé v nové sezoně na domácím ledě.

Přípravná třída pomůže lépe zvládnout první třídu

Stříbro – Od začátku září mají v Základní škole Mánesova Stříbro, kromě první třídy, ještě jednu první třídu, a to přípravnou. Jako jediné základní škole na Tachovsku se jí zde díky zájmu rodičů podařilo zřídit.

SLEDUJTE ON-LINE: Prezident Miloš Zeman dorazil do Plzně v dobré náladě

Plzeňský kraj - Sledujte s Deníkem návštěvu prezidenta v kraji. 

ZMĚNA: Výlov Regentu začne v pátek, termín ale může ovlivnit teplé počasí

Chodová Planá - Rybářství rozhodlo o změně, výlov Regentu začne nejspíše až v pátek, pokačovat se bude v sobotu. I tento termín není podle rybářů definitivní.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení