VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pomozte nemocnému Kubíkovi, vyzývá tachovská mateřinka Sadová

Tachov – Malému Kubíkovi, který bydlí na Domažlicku a trpí dětskou mozkovou obrnou, se rozhodla pomoci tachovská mateřinka Sadová.

28.1.2013
SDÍLEJ:

POMOZTE KUBÍKOVI SBÍRAT VÍČKA od pet lahví.Foto: Archiv rodiny

Mateřská škola se tak připojila k výzvě Sbíráme víčka pro Kubíka. Víčky od PET lahví chce přispět Kubíkovi na uhrazení nákladného pobytu ve speciálním rehabilitačním centru Adeli na Slovensku.

V mateřské škole už mají víček přes dva pytle. Zbyly jim z předcházející nepodařené akce. „Připojili jsme se už k podobné akci v minulosti, ale firma, která pro víčka měla přijet, si pro ně nepřijela. Zástupci vzkázali, že v místě jsme jediní a že se jim to nevyplatí," uvedla ředitelka mateřinky Sadová Alena Malá. Rodiče i děti nanosili přes dva pytle víček a mateřinka našla způsob, jak je využít. Na sociální síť umístila informaci o sběru víček pro Kubíka a pomocí plakátků informovala rodiče a příbuzné či kamarády dětí. Odezva byla téměř okamžitá. „Dnes přišel tatínek s plnou taškou víček, že to měli doma do nějaké sbírky. A jestli je to na dobrou věc, tak to přinesl nám," popsala Malá. „Jako mateřinka takovou věc chceme podpořit. Informace o možnosti pomoci Kubíkovi prostřednictvím sběru víček se ke mně totiž dostala hned z několika stran. První impuls přišel právě ze sociální sítě Facebook," vysvětlila ředitelka školky.

Mateřinka z Tachova není jediná instituce, která Kubíkovi přispěje. Pomohou také jednotlivci. Doslova o vlně solidarity hovoří sestřenice Kubíka Iveta Bruckbauerová. „Volají nám a píší lidé z celé republiky. Ozývají se hodně a pomohla tomu i sociální síť, kde se informace lavinovitě šíří," sdělila Deníku Bruckbauerová. Pro případ, že by si pro víčka nechtěl nikdo přijet, mají v Sadové řešení. „Na Domažlicko jezdím, je to kousek a jsem ochotná tam víčka přivézt," dodala ředitelka.

Autor: Antonín Hříbal

28.1.2013
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Volby se samozřejmě nevyhnuly ani vesnicím. Již od začátku se voliči k urnám dostavili také v obcích Horní Kozolupy a Slavice.

I v komunistické baště vyhrálo Babišovo ANO

Roman Hubník.

Hubník: Škoda první půle

V uličkách Tachova vyhrál Tomáš Jaša

Tachov – Více než 150 běžců v několika věkových kategoriích přilákal tradiční říjnový Večerní běh Tachovem.

Ve Stříbře šla volit i maminka před porodem, v komisi byla žena s trikolorou

Stříbro - Volební okrsek číslo šest ve Stříbře je v budově Základní školy v Gagarinově ulici.

Výlov Regentu začal

Stovky milovníků rybích pochoutek se zúčastnily prvního oficiálního dne výlovu rybníku Regent, který je největším rybníkem na území Tachovska.

Čeští a bavorští policisté se radili o migraci, pronásledování i drog

Tachov – Ke společné diskusní poradě zasedli v Tachově na zámku policisté z tachovského okresu a příhraničních regionů Bavorska.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení