Mateřská škola se tak připojila k výzvě Sbíráme víčka pro Kubíka. Víčky od PET lahví chce přispět Kubíkovi na uhrazení nákladného pobytu ve speciálním rehabilitačním centru Adeli na Slovensku.

V mateřské škole už mají víček přes dva pytle. Zbyly jim z předcházející nepodařené akce. „Připojili jsme se už k podobné akci v minulosti, ale firma, která pro víčka měla přijet, si pro ně nepřijela. Zástupci vzkázali, že v místě jsme jediní a že se jim to nevyplatí," uvedla ředitelka mateřinky Sadová Alena Malá. Rodiče i děti nanosili přes dva pytle víček a mateřinka našla způsob, jak je využít. Na sociální síť umístila informaci o sběru víček pro Kubíka a pomocí plakátků informovala rodiče a příbuzné či kamarády dětí. Odezva byla téměř okamžitá. „Dnes přišel tatínek s plnou taškou víček, že to měli doma do nějaké sbírky. A jestli je to na dobrou věc, tak to přinesl nám," popsala Malá. „Jako mateřinka takovou věc chceme podpořit. Informace o možnosti pomoci Kubíkovi prostřednictvím sběru víček se ke mně totiž dostala hned z několika stran. První impuls přišel právě ze sociální sítě Facebook," vysvětlila ředitelka školky.

Mateřinka z Tachova není jediná instituce, která Kubíkovi přispěje. Pomohou také jednotlivci. Doslova o vlně solidarity hovoří sestřenice Kubíka Iveta Bruckbauerová. „Volají nám a píší lidé z celé republiky. Ozývají se hodně a pomohla tomu i sociální síť, kde se informace lavinovitě šíří," sdělila Deníku Bruckbauerová. Pro případ, že by si pro víčka nechtěl nikdo přijet, mají v Sadové řešení. „Na Domažlicko jezdím, je to kousek a jsem ochotná tam víčka přivézt," dodala ředitelka.