Máj stavěli dobrovolní hasiči a kmen upevňovali do ocelového držáku. Ten byl minulý týden ze země vybagrován a přemístěn ke zmíněnému zámku. „Je to poprvé v historii Chodové Plané, kdy májka bude stát u zámku. Spolky se tak dohodly na společné akci," řekl starosta Chodové Plané Ctirad Hirš s tím, že májku postaví dobrovolní hasiči. Další májky se objeví i v okolních obcích spadajících pod městys a to například v Michalových Horách, Kramolíně a Výškově.

O zámek už několik let pečuje a o jeho využití usiluje spolek Nový zámek. „Na lednové schůzi letošního roku schválil plán akcí. Když se povede stavení máje, bude to opravdu premiéra na zámku v našem městyse," uvedla za Nový zámek Slávka Janochová a přidala pozvánku pro všechny na 30. dubna.

Podle velitele dobrovolných hasičů se budou májky dobrovolníci samozřejmě účastnit také letos. „Ovšem myslím si, že májka by měla stát někde na viditelném místě uprostřed obce," sdělil Deníku Václav Zimák a podotkl, že v obcích mívají máje na návsích nebo někde, kde je na očích. „U zámku bude moc schovaná," dodal.

Spolek Nový zámek ještě čeká jednání, které se koná právě dnes od 18 hodin, kde se na místě u zámku domluví podrobnosti. O akci stavění máje a pálení čarodějnic budeme informovat v našem listu.