„My jsme termíny našich trhů zveřejnili 19. října. Nikde jsem nenašel termíny tachovských trhů, abychom posoudili, zda se nekryjí. Najednou se od prodejců dozvídám, že data jsou stejná s tachovskými trhy. Nerozumím, proč v Tachově pořádají trhy ve stejných termínech, vždyť to oběma akcím může ubrat zákazníky. Nehledě na to, že je to komplikace i pro prodejce," vyjádřil se Fejt.

„Organizace farmářských trhů ve stejných termínech na místech od sebe vzdálených deset kilometrů by nepřinesla nikomu nic dobrého. Prodejci, kteří rádi zajíždějí na obě místa, protože jak v Plané, tak i v Tachově mají již svoji téměř stálou klientelu, se samozřejmě nemohou překrojit v půli a vyhovět oběma trhům v jednu sobotu," uvedl s tím, že v tomto termínovém nedorozumění nehledá žádné postranní úmysly. „Nemyslím si, že bychom Tachov nějak ohrozili, kupní síla v Plané ani v Tachově není tak velká," dodal Fejt.

Ten oslovil organizátory tachovských farmářských trhů s návrhem na změnu termínů. „Data našich trhů jsme zveřejnili už před třemi měsíci i v tisku, data tachovských zatím zveřejněna nebyla. Vzhledem k tomu, že první trhy jsou v březnu, je na změnu relativně ještě čas," uvedl Fejt.

Farmářské trhy v Tachově pořádá Místní akční skupina Zlatá cesta. Podle slov jejího představitele, Vladislava Krumera, se termíny trhů v Tachově měnit nebudou. „Plánujeme jejich termíny vždy rok dopředu, také ve vazbě na činnost komunitního centra, v jehož areálu se trhy konají. Data konání koordinujeme také s krajem. Více se k této záležitosti vyjadřovat nebudeme," uvedl Deníku Krumer.

Kromě Tachovského deníku byly termíny plánských trhů zveřejněny například v listopadu v tamním zpravodaji, data tachovských trhů jsou k vidění například na stránkách akční skupiny.

Kromě dubnového trhu se shodují v sedmi termínech, včetně toho prvního farmářského trhu, který se koná v sobotu 22. března.

Jediný měsíc, kdy se trhy konají v jiném období, je duben, kdy jsou v Tachově velikonoční trhy 12. dubna, kdežto v Plané jsou o týden později. V Plané se farmářské trhy konají také v letních měsících, tedy v červenci a srpnu, kdy mají tachovské farmářské trhy pauzu.

Farmářské trhy se loni konaly také ve Stříbře, ale v letošním roce tyto trhy ve Stříbře nebudou. Komornější variantu farmářských trhů mají také v Přimdě, zatím ale byly zveřejněny lednové a únorové termíny.

Kolize termínů může být komplikací také pro prodejce, kteří jezdí na obě místa. „My jsme jezdili do Plané, která pro nás tržbami ovšem nebyla tak zajímavá, více se soustředíme na Plzeň," sdělila Deníku Jana Palková ze západočeské firmy, která prodává na farmářských trzích čerstvé mléko. „My máme kapacitu na to, abychom obsadili v jednu sobotu dva farmářské trhy, ale většina prodejců tuto možnost nemá. V tom případě určitě volí místo, kde mívají vyšší tržby. Nepostupovali bychom jinak," dodala.