Město totiž zrušilo restauracím a barům poplatky za zábor pozemku na předzahrádky v celém městě. Chce motivovat živnostníky, aby své provozovny rozvíjeli a nerušili a oživit turistický ruch. „Jsem rád, že tak město rozhodlo, je to pro nás veliká výhoda. Chodí nám sem slušný lidi. V létě tu posedí u kávy nebo zmrzliny," řekl provozovatel kavárny na náměstí Roman Jarušek.
Radnice nyní zašle všem podnikatelům dodatek ke smlouvě, kde bude uvedeno, že nic platit nemusí. Dosud to bylo dvacet pět korun za metr čtvereční měsíčně. Žádat o zábor plochy ale budou muset.

Radnice doufá v to, že se k předzahrádkám vrátí živnostníci, kteří je zrušili. Podle starosty nyní majitelé provozoven naříkají, že mají malé tržby a že krachují. „Dost restaurací skončilo nebo končí. Předzahrádky jsou příjemným zpestřením pro občany i turisty," řekl starosta města Ladislav Macák.

Tachov také před několika lety zrušil odvody procenta z prodaných lístků na kulturní akce.

Podle Macáka nejde, stejně jako u předzahrádek, o sumy, které jsou pro rozpočet podstatné. Město už čtyři roky podporuje podnikatele tím, že jim nezvyšuje nájmy v desítkách provozoven v městských domech, i když ve smlouvách mají zdražení o inflaci.

Tachov dále diskutuje o vydání rušení všech heren s automaty i videoterminály, jichž je jen na náměstí a v těsné blízkosti osm, celkem ve městě asi dvacet.
„Zatím je kolem toho diskuse. Je tu z veřejnosti mnoho stížností. Musíme nejdříve rozhodnout, zda je omezit, zrušit nebo ponechat," uvedl Macák.

Pokud by se o tom jednalo, vyhláška by byla zpracována do konce roku. Starosta je pro úplné zrušení. Pokud by se jednalo o omezení, vznikly by hádky, proč tam herna ano a tam ne. Herny by končily podle termínů uvedených ve smlouvách s městem.

Gabriela Jägerová