Žebříček byl letos přejmenován na celoroční soutěž „Pohár Lubomíra Taflíře“, který zemřel na zákeřnou nemoc. Lubomír Taflíř byl dlouholetým členem spolku a výborným kamarádem. Stříbrští jej převážně znali pod přezdívkou „Datel“.

Celoroční soutěže se aktivně účastnilo 15 tenistů. „Základní částí je bodování a potom se hraje vyřazovací formou,“ vysvětlil hodnocení předseda oddílu Milan Javůrek. „Musím také poděkovat Milanu Holátkovi za vedení žebříčku a dalším členům za spolupráci. Další naší společnou akcí bude až březnová oddílová schůze,“ dodal Milan Javůrek, který by se právě na jaře měl stát otcem.

Vítězem této soutěže se stal Ladislav Průcha, druhou příčku obsadil Radek Nevařil a třetí místo si vybojoval Milan Holátko. Ten také v sobotu vyhrál závěrečný zápas. „Dnes se mi hrálo opravdu dobře. Objednal jsem si na čtrnáctou hodinu sluníčko a byl jsem ve skvělé formě,“ smál se Milan Holátko. „Tak trochu jsem se obával silného soupeře Jardy Pašků, ten ale nenastoupil,“ dodal tenista.

Zavěrečného turnaje se moc sportovců neúčastnilo, většina jich byla zdravotně indisponována a Jan Trnka ml. nenastoupil proto, že si rozlámal raketu. Prý jej vyprovokoval pan Holátko. Nakonec se utkalo pět hráčů. Prvním se stal zmiňovaný Milan Holátko, druhým byl Milan Javůrek, třetí pak Milan Budek. Bramborovou medaili získal Jiří Svoboda a pátým se stal Emil Weber.

Emil Weber byl nejstarším účastníkem turnaje, do sedmdesáti mu chybí jen pár let. Poslední letošní smeč tenisté řádně oslavili s dobrou kuchyní ve společnosti hudby, kterou jim zajistilo trio ve složení Country vlk Michal, Václav Heis a Rajče (Vokurka). Tenisté také moc chválili kuchaře a obsluhu – rodinu Potužákovu.

Martina Sihelská