Jak vás vlastně napadlo, že byste mohl psát kroniku Labutě?

V první řadě jsem nevěděl, že něco takového vůbec existuje. Z povídání se spoluobyvateli jsem zjistil, že tu před časem svoji kroniku měli hasiči, škola a sportovci. Tak jsem se vlastně dostal k obecní kronice. Když jsem přišel na to, že poslední zápis měla v roce 1957, řekl jsem si že by bylo dobré v tom pokračovat. V tomto směru jsem oslovil starostku Starého Sedliště a zbytek už znáte.

Čeho se v roce 1957 týkal poslední zápis v kronice?

Kupodivu to vůbec nebylo ze života obce. Stálo tam, že zemřel prezident Antonín Zápotocký.

Jak budete v psaní pokračovat?

Shodli jsme se na tom, že co dohledáme, tak dohledáme. Oficiálně ale kronika bude pokračovat rokem 2008. V dohledávání budu spolupracovat s labuťskými pamětníky. Spolupráci už jsem ale navázal s tachovským okresním archívem, který mi byl ve sbírání historických materiálů velmi nápomocný. Nebrání se ani další spolupráci. Kdykoli prý budu potřebovat, mohu se na okresní archív obrátit.

Už jste někdy byl kronikářem?

Je to moje první zkušenost.

Jakým jazykem se, kromě češtiny, v kronice Labutě píše?

Předválečná kronika obsahuje němčinu. Německy ale neumím, a ani neznám nikoho s němčinou, kdo by mi z tehdejší doby pomohl v kronice něco zajímavého vyhledat.

Do kroniky budete psát. Co ilustrace?

Budu se kroniku snažit doplnit spíše fotodokumentací. Něco už jsem našel, o zbytek se podělím se zdejšími pamětníky. Ale také pro ilustrace budu chtít najít nějaké místo. Obrátím se na paní starostku. Věřím, že povolí, aby do labuťské kroniky kreslila ilustrátorka kroniky Starého Sedliště.

Kolik chcete věnovat kronice času?

Jsem důchodce, takže co nejvíce.O psaní strach nemám, horší bude dát do kupy ty historické materiály.

Je historie vaším koníčkem?

Ano. To je jeden z důvodů, proč jsem do toho šel.

Kdy začnete psát?

Nejprve stvořím nějaký koncept, který prokonzultujeme s paní starostkou. Věřím ale, že se psaním začnu ještě letos.