„V pátek jsem našel ve své poštovní schránce cizí poukaz na peníze. Doručovatel zřejmě spoléhá, že mu tu poukázku donesu,“ řekl Bobál. „V dalším případě zanechal doručovatel moji poštu na Obecním úřadě ve Studánce. Nedoručil ji do mé schránky. Zřejmě tam nesl jejich dopisy a s tím na úřadě zanechal i ty mé,“ pokračoval nespokojený Bobál. „Na obecním úřadě jsou určitě na doručovatele naštvaní, že dopisy pro jiné lidi nechává tam,“ dodal.

„Stát se to může, jsme jen lidé, doručovatelé se zde střídají. Já osobně s tím problém nemám když dopis pro někoho nechají zde na úřadě. Já mám s poštou jen samé dobré zkušenosti,“ reagovala na věc starostka obce Studánka Irena Zapletalová.

„Nerozumím také tomu, proč, když má balík v autě a ještě se mnou mluví, mi pak dá do schránky jen oznámení, že mám balík na poště v Tachově,“ uvedl dále Bobál.

Na podnět Karla Bobála reagovala mluvčí České pošty Marta Selicharová. „Při projednání stížnosti s doručovatelem jsme zjistili, že došlo k pochybení při pořizování zásilek a pracovnice balík pořídila do skladu namísto na doručovací okrsek. Doručovateli předala pouze výzvu k vyzvednutí zásilky. Pan Bobál má v Tachově několik doručovacích adres a na některé má zaveden odnos a zásilky adresované Studánka mu doručujeme. Pracovnice si neuvědomila, že na adresu Studánka odnos nemá a zásilku pořídila na sklad,“ vyjádřila se Selicharová. „Vedoucí pošty již s panem Bobálem telefonicky hovořila a vysvětlila mu, že došlo k pochybení při pořizování zásilek, a že doručovatel zásilku u sebe skutečně na pochůzce neměl. Omluvila se také za vzniklou nepříjemnost,“ dodala mluvčí.

Podle jejího vyjádření již byla celá záležitost následně projednána jak s doručovatelem, tak s pracovnicemi, které zásilky pořizují.