„Na 170 členů se mohlo těšit na zábavu a tanec při živé hudbě, vystoupení děvčat ze ZUŠ v Tachově (hra na flétnu) a dobrém občerstvení. Měli zde možnost vyhrát nějakou maličkost pro radost v tombole. Do tomboly kromě sponzorů přispěl téměř každý z příchozích a jako pokaždé,“ řekla nám za organizátory Jana Šatrová.

Přítomní členové organizace zdravotně postižených si podle jejích slov vyslechli zprávu o činnosti a hospodaření místní organizace, ze které vyplynulo, že přestože má organizace hluboko do kapsy a peníze na různé výlety, nebo například vánoční dárky pro členy se shánějí čím dál složitěji, přispěla každá organizace v okrese dvěma tisíci korunami jihočeské Putimi, postižené povodní. Celkem se vybralo 15 tisíc korun. Zpětně se na tento dar vybíraly příspěvky během schůze, celkový výtěžek byl více než tři tisíce korun.

Na schůzích zdravotně postižených v Tachově bývá tradičně přítomen nějaký host. „Tentokrát mezi postižené zavítal poslanec Parlamentu ČR Václav Votava, který ve svém příspěvku informoval o aktuálním dění v okrese a kraji i o situaci v nemocnici v Plané. Vzhledem k vyslechnuté zprávě o finanční situaci organizace nabídl Votava zdravotně postiženým sponzorský dar a také prohlídku Sněmovny s tím, že cestu organizačně i finančně zajistí jeho kancelář,“ dodal Šatrová. Tuto nabídku zdravotně postižení přijali s velkým povděkem, a tak se téměř pět desítek postižených bude těšit na prosinec, kdy pojedou na společný výlet do Prahy.