„Kromě tradičního programu nás navštívily Miloslava Szaboóvá z Českého červeného kříže a Blanka Dobrotová, vedoucí centra služeb pro zdravotně postižené,“ řekla Anna Kolářová, předsedkyně svazu tělesně postižených Tachov – západ. „Obě pracovnice zavítaly na naši schůzi, aby nás seznámily s jejich nabídkami služeb tělesně postiženým,“ pokračovala Kolářová.

„Na základě spolupráce s městem Tachov zajišťujeme pečovatelskou službu. Je to například pomoc při osobní hygieně, dovoz oběda, pomoc při běžném úklidu v domácnosti, vyzvednutí receptů a léků, praní a žehlení a v neposlední řadě také ošetření nohou,“ říká Miloslava Szaboóvá z tachovského Červeného kříže.

„Centrum sociálních služeb může tělesně postiženým pomoci s vyřízením písemných žádostí nebo odvolání v sociálně právních věcech,“ řekla Kolářová. Na členské schůzi se tělesně postižení dozvěděli, jaké akce je ještě do konce tohoto roku čekají. „V září se již rozeběhlo cvičení v Revisu a v tachovském plaveckém bazénu. Na naše členy také čeká zájezd na divadelní představení, které se koná 24. října v Plzni. Také budeme všem jubilantům předávat malé pozornosti,“ řekla na závěr předsedkyně svazu Kolářová.