„Někdy v roce 1975 v lomu skončila těžba kamene a byl zatopen. My jsme ho objevili v roce 1979. O rok později jsme lom dostali do trvalého užívání a vybudovali jsme tady potápěčskou základnu,” řekl Bohumír Kráčmar z Klubu sportovního potápění Tachov.

První loučení se sezónou se u lomu konalo v roce 1983. Tachovští sem od té doby pravidelně zvou své kolegy z celých západních Čech, ale i Kladna, Písku a dalších měst. „Kdysi jsme se scházeli na tři dny, v pátek se vždycky konal Country bál. Teď je to dvoudenní akce a přesunuli jsme ji kvůli počasí z konce na začátek října,” řekl Kráčmar.

Jenže počasí tentokrát potápěčům příliš nepřálo. Přesto se konala celá řada tradičních i zcela nových soutěží. Mezi osvědčené patřil třeba Lovpif. Jeden z účastníků ve snaze zajet na kánoi co nejlepší čas, skončil v ledové vodě lomu. Této disciplíny se zúčastnil i tým Tachovského deníku a mezi devíti soutěžícími obsadil třetí místo. Zajímavé byly nové disciplíny, například curling pivním půllitrem, hrachomet a další.

„Schází se tu dobrá parta lidí, která má stejného koníčka a vždycky si máme co říct. Jsem tu po pětadvacáté,” řekl František Tibitancl z Plzně.

Zdroj: Youtube