Domácí se ve větší míře na chvíli rozutekli domů, přespolní využili k azylu několika stanů, které na náměstí stály. Program se narušil jen lehce, dřevorubecký souboj je přesunut na neděli, po dešti se náměstí opět zaplnilo lidmi a vše šlapalo téměř jako „švýcarské hodinky“. S nepatrným zpožděním rozparádily návštěvníky Hodiny a po nich už pódium patřilo kapele Kabát Revival West, poté ještě dlouho bavil přítomné svojí muzikou DJ Libor Vaníček.

„Překvapilo mě, jak je pouť veliká a krásná. Všude plno stánků kde si člověk mohl koupit opravdu cokoliv a nikde jsem nestál fronty. Navíc bylo spousta zábavy pro děti,“ řekl Deníku Zdeněk Charouzek, který dorazil s manželkou a dětmi z nedalekých Benešovic. Pochvaloval si i Stanislav Večeřa z Konstantinových Lázní. „Bylo vidět, že se pořadatelé postarali o výběr prodejců a zajistili dostatek občerstvení. Akce chovatelů zase dala možnost zhlédnout i živá zvířata. Stačil jsem si prohlédnout i místní klášter. Bylo to zkrátka fajn.“

Kladruby ožily poutí, živo je nejen na náměstí a v přilehlých ulicích, ale i v celé Kostelní ulici, na dětském hřišti. Pokračovat se bude i v neděli.
Podívejte se: Kladruby žijí poutí, ve veselí budou pokračovat i v neděli

Akce se líbila i Stanislavě Šmahelové z Kladrub, která pomáhala na chovatelské výstavě. „Musím je pochválit. Perfektní organizace, na které se podílí spousta dobrovolníků z řad chovatelů i jejich rodinných příslušníků. Návštěvnost byla vysoká. Jen první den přišly dva tisíce lidí včetně dětí, kterým se zvířata moc líbila. Vstup měly zadarmo. Velký zájem byl i o tombolu se zajímavými cenami," popisuje Stanislava Šmahelová. Dodává, že zájem byl i o hrané scénky ze života předků a ze zemědělství na Sulanově statku a vystoupení dudácké kapely.

Trochu zklamání zažili návštěvníci v průběhu večera při vystoupení Kabát Revival West. „Ozvučení se moc nepovedlo,“ shodli se posluchači v druhé polovině náměstí. Části odehraných písniček nebyl téměř vůbec rozumět text, byl špatně slyšitelný, situace se příliš nezlepšila ani po několikerém urgování od samotných posluchačů u zvukového pultu. „Kdybych ty skladby neznala, chvílemi bych vůbec netušila, co hrají,“ nechala se slyšet jedna z návštěvnic. „Muset za to platit, chtěla bych vrátit vstupné,“ přidala se další. Přesto se však s postupem času tančilo téměř po celém náměstí a kapela byla před půlnocí odměněna potleskem. Bohatý hudební program je připraven i na neděli, zahraje Chodovarka, Brutus a zakončí ho v podvečer formace Kroky Michala Davida.

Zdroj: Deník/Monika Šavlová