VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pouťový program obohatil také dřevorubecký šampión

Kladruby - Město Kladruby lákalo po celý víkend na svoje tradiční oslavy.

18.8.2014
SDÍLEJ:

V RÁMCI sobotního odpoledního programu na pouti v Kladrubech vystoupil písničkář Voxel (vpravo s kytarou), který zaujal především dívčí část publika.Foto: Sandra Štollová

Tradiční kladrubská pouť oživila o víkendu náměstí městečka Kladruby. Pouť nabídla pestrý kulturní program, na své si přišli posluchači vážné hudby, milovníci rocku, ale i rodiny s dětmi či turisté.Pouť zahájila v pátek v podvečerních hodinách vernisáž výstavy na Staré poště, kde svou tvorbu představili kladrubští občané. Na výstavě byla k vidění řada fotografií se širokou tématikou, ale i vtipné výrobky z keramiky či ručně malované pestrobarevné židle.

Sobota 16. srpna pak nabídla návštěvníkům bohatý program. V ranních hodinách probíhala v Sulanově statku chovatelská výstava, kterou v přilehlých prostorách doplnila ukázka zemědělské techniky. Zvířátka i zemědělské stroje si návštěvníci mohli prohlédnout po celou sobotu i neděli, kdy byl statek otevřený.

Zbytek dne se pak nesl ve znamení hudby. Zatímco kladrubský klášter hostil koncert 85členného orchestru z Jižního Walesu (více na straně 2), na náměstí se mezitím na svá vystoupení připravovaly tři hudební skupiny. „Nejprve zahraje kapela Voxel, po ní přijde na řadu Lucie Revival a program uzavře rockový Extra Band Revival," představila sobotní hudební program pouti starostka města Svatava Štěrbová.

Během odpoledne, kdy na náměstí vystoupily tři zmíněné kapely, ještě v Hostinci U kláštera zahrála kapela Corchen, která se věnuje produkci tradiční irské hudby. „Největší nápor návštěvníků však očekáváme v neděli," pokračovala starostka, „protože v neděli budou na náměstí také stánky s různými výrobky, což návštěvníky vždy přitáhne."

Nedělní program pouti pak kromě prodeje nabídl opět kulturu, od 11 hodin se v kostele Nanebevzetí Panny Marie konala mše. Menší návštěvníci pouti se mohli mezitím zabavit jízdou na ponících na blízké Pony farmě, kde se konal den otevřených dveří. Naopak starší generaci jistě potěšilo vystoupení Josefa Zímy a chodské dechovky Stavovanka.

Opravdovou lahůdkou v programu bylo pak vystoupení Martina Komárka, nejlepšího českého sportovního dřevorubce, nositele stříbrné medaile z mistrovství světa dřevorubeckého sportu. Hudební část nedělního programu během odpoledne i večera zajistila rocková skupina Agnes rock. V neděli se také kladrubské náměstí zaplnilo řadou stánků, které nabídly tradičně široký sortiment většinou ručně vyráběného zboží, případně tradičního „pouťového" občerstvení v podobě trdelníků a jiných dobrot.

Součástí programu, které město Kladruby připravilo, byla i řada soutěží a tombola pro návštěvníky pouti. Nechyběly však ani pouťové atrakce, které přitáhly všechny věkové kategorie. I přes nevyzpytatelné počasí tak město Kladruby na svou každoroční pouť o víkendu přilákalo stovky návštěvníků.

Sandra Štollová

Autor: Redakce

18.8.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Volby se samozřejmě nevyhnuly ani vesnicím. Již od začátku se voliči k urnám dostavili také v obcích Horní Kozolupy a Slavice.

I v komunistické baště vyhrálo Babišovo ANO

Roman Hubník.

Hubník: Škoda první půle

V uličkách Tachova vyhrál Tomáš Jaša

Tachov – Více než 150 běžců v několika věkových kategoriích přilákal tradiční říjnový Večerní běh Tachovem.

Ve Stříbře šla volit i maminka před porodem, v komisi byla žena s trikolorou

Stříbro - Volební okrsek číslo šest ve Stříbře je v budově Základní školy v Gagarinově ulici.

Výlov Regentu začal

Stovky milovníků rybích pochoutek se zúčastnily prvního oficiálního dne výlovu rybníku Regent, který je největším rybníkem na území Tachovska.

Čeští a bavorští policisté se radili o migraci, pronásledování i drog

Tachov – Ke společné diskusní poradě zasedli v Tachově na zámku policisté z tachovského okresu a příhraničních regionů Bavorska.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení