V případě, že by stát povolal na pomoc přetíženým nemocnicím zdravotníky z lázeňských zařízení, proces očkování v regionu by to neohrozilo.

„Kraj ví, že jsme se zapojili do očkování, takže zdravotničtí pracovníci z Konstantinových Lázní jsou vytíženi činností související s řešením situace v rámci epidemie. Pracovní rozkaz by se jich netýkal,“ vysvětlila Deníku ředitelka lázeňské společnosti Dana Jurásková.

Jak dodala, komplikace by mohly nastat, pokud by byli do nemocnic povoláni zdravotní sestry a lékaři, kteří lázeňskému personálu v zajištění očkování na Tachovsku a severním Plzeňsku pomáhají.

Řešit by se rovněž musela situace, kdy by byly lázně otevřeny. Kdy ale lázně začnou přijímat pacienty, zatím není jasné. „Zatím pracovně předpokládáme otevření lázní po Velikonocích. Ale bude to závislé od epidemické situace a jestli se rozjede operační program plánovaných velkých výkonů v nemocnicích,“ uvedla ředitelka lázeňské společnosti.

Právě pacienti po velkých kardiochirurgických operacích a po výměně kloubních náhrad směřují z nemocničního lůžka rovnou na rehabilitační léčbu do Konstantinových Lázní. „To je klientela, která nás potřebuje. Pro tuto skupinu pacientů jsme důležití,“ dodala Jurásková.

MARIÁNSKÉ LÁZNĚ UŽ KLIENTY PŘIJÍMAJÍ

Na rozdíl od Konstantinových Lázní, Léčebné lázně Mariánské Lázně už v provozu jsou, i když jen částečně.

„V současné době léčíme klienty zdravotních pojišťoven, je otevřen jediný z našich hotelů, a to hotel Hvězda s kapacitou 237 pokojů. Samoplátecké léčebné pobyty jsou dočasně pozastaveny,“ sdělila Deníku marketingová ředitelka Patricie Irlveková.

Také pracovníci lázeňské společnosti v Mariánských Lázních se podílejí na očkování. „Od 22. února jsme zřídili vakcinační centrum v lázeňském hotelu Butterfly. Provoz zajišťují zaměstnanci naší společnosti, včetně administrativy, zdravotních sester a lékařů. Vakcinační centrum funguje pro celý mariánskolázeňský region.“

Jak marketingová ředitelka dodala, zdravotníci Léčebných lázní M. Lázně už byli povoláni a pomáhají ve zdravotnických zařízeních Karlovarského kraje, provoz lázní v současném režimu to neovlivňuje.