Asi dvacetiletá žena zahynula dnes při požáru domu v Ostrově u Bezdružic na Tachovsku, řekl ČTK policejní mluvčí Josef Aubrecht. Hasiči, kteří přijeli požár hasit, ji našli ve spižírně za kuchyní. Vynesli ji z domu a spolu se zdravotníky se ji pokoušeli oživit, po chvíli ale lékař konstatoval smrt, doplnil mluvčí hasičů František Vaško.

V okamžiku, kdy na místo přijížděli hasiči, odjížděl od hořícího objektu osobní automobil. Jeho řidič, dvaadvacetiletý muž z Plzně, pak nedaleko od obce havaroval, řekl policejní mluvčí. Podle hasičů opustil hořící dům oknem. Zdravotníci ho museli ošetřit a převezli ho do nemocnice. Podle mluvčí záchranné služby Lenky Ptáčkové utrpěl muž šok, lékaři ho proto převezli na psychiatrii. "Údajně se chtěl zabít, když zjistil, že jeho přítelkyně je uvnitř domu," uvedl mluvčí hasičů.

Mladá žena se prý vracela do hořícího domu pro kočku. Zvíře našli hasiči mrtvé v kuchyni. Příčiny neštěstí a další okolnosti případu vyšetřují kriminalisté. K požáru vyjeli hasiči po poledni. Oheň lokalizovali se třemi cisternami za hodinu a půl, uhasili po několika hodinách. Museli také rozebrat střešní konstrukci.

Příčinu požáru ještě nestanovili, škodu odhadli na milion korun. Na místo přijeli rodiče mladého muže, který od požáru ujel v autě. Rodiče jsou zároveň majiteli nemovitosti. Žena utrpěla těžký šok. Hasiči proto museli pro ni volat zdravotníky.