VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pozor na letáky oznamující kontroly pitné vody

Tachov – V poslední době se na Tachovsku objevují letáky, které nabízejí kontrolu vody. Lidé je nacházejí přímo ve svých poštovních schránkách. Jsou v nich nabídky analýz a měření kvality pitné vody spotřebovávané v domácnostech či rekreačních objektech, napojených na veřejný vodovod.

11.3.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/J. Jelínek

Jedná se o soukromé aktivity některých firem, většinou členů různých asociací zabývajících se čistotou vod a podobně.

„Pokud je nemovitost napojena na veřejný vodovod, v žádném případě není potřeba využívat těchto nabízených a hlavně placených služeb,“ uvedl Petr Lysák, provozní náměstek Vodáren a kanalizací Karlovy Vary. „Může se jednat o podvodné jednání, jehož cílem je tahat zbytečně peníze z kapes odběratelů pitné vody z veřejných vodovodů,“ dodal. Vodárny jako provozovatel veřejných vodovodů a kanalizací na území měst a obcí, které jsou členy Vodohospodářského sdružení obcí západních Čech, plně zodpovídají za dodržování a kontrolu kvality dodávané pitné vody.

Požadavky na dodržování a kontrolu kvality pitné vody jsou podrobně definovány v různých legislativních předpisech. „V souladu s těmito požadavky provádí akreditovaná laboratoř pravidelné kontroly a analýzy v celém procesu od výroby pitné vody, přes její distribuci až ke konečnému odběrateli. Laboratoř je držitelem Osvědčení o akreditaci, což zaručuje objektivnost a správnost výsledků, které jsou neprodleně předávány orgánu ochrany veřejného zdraví. V rámci státního dozoru provádí namátkové kontroly celého procesu výroby a distribuce pitné vody i příslušné hygienické stanice,“ vysvětlil Lysák.

V případě, že odběratelé potřebují získat informace týkající se kvality dodávané pitné vody v obcích a městech provozovaných touto společností, mohou bližší podrobnosti získat na jejích internetových stránkách.

Autor: Václav Šimek

11.3.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Volby se samozřejmě nevyhnuly ani vesnicím. Již od začátku se voliči k urnám dostavili také v obcích Horní Kozolupy a Slavice.

I v komunistické baště vyhrálo Babišovo ANO

Roman Hubník.

Hubník: Škoda první půle

V uličkách Tachova vyhrál Tomáš Jaša

Tachov – Více než 150 běžců v několika věkových kategoriích přilákal tradiční říjnový Večerní běh Tachovem.

Ve Stříbře šla volit i maminka před porodem, v komisi byla žena s trikolorou

Stříbro - Volební okrsek číslo šest ve Stříbře je v budově Základní školy v Gagarinově ulici.

Výlov Regentu začal

Stovky milovníků rybích pochoutek se zúčastnily prvního oficiálního dne výlovu rybníku Regent, který je největším rybníkem na území Tachovska.

Čeští a bavorští policisté se radili o migraci, pronásledování i drog

Tachov – Ke společné diskusní poradě zasedli v Tachově na zámku policisté z tachovského okresu a příhraničních regionů Bavorska.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení