Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

POZVÁNKA: Andělé se sletí do Plané

Planá - Průvod andělů s lucerničkami, betlémské světlo, obejmutí kostela, umělci na chůdách, rozsvícení betlému a řada dalších zážitků čeká na návštěvníky setkání malých i velkých v adventním čase.

19.12.2011 4
SDÍLEJ:

Anděl v PlanéFoto: KOS

"Smyslem celé akce je „setkávání“. Setkání občanů v předvánočním městě, kde se jinak potkávají jen minimálně. Jen někteří mají možnost potkat se na ulici, parkovišti či v prodejně, v kině…. Mnoho jich pracuje mimo město a tak často s městem jako takovým vlastně nežijí," uvádějí organizátoři akce s názvem Výlet andělů.

V Plané v úterý 20. prosince se bude konat zhruba tříhodinový program s andělským průvodem, který je koncipován jako akce k potkávání se v čase adventním se zapojením všech těch, kdo mají zájem sdílet společné zážitky.

"Na průvod se všichni andělé dostaví v bílém oblečení s připevněnými křídly a rozsvícenou lucernou. Po zpívání koled žáky Základní školy Valy a obejmutí kostela Nanebevzetí Pany Marie vyrazí andělský průvod méně známými uličkami Plané až ke kostelu Sv. Petra a Pavla," přibližují dále organizátoři.

Průvod povedou umělci na chůdách a muzikanti a na své cestě ponesou rozsvícenou lucernu s Betlémským světlem, které je v tu dobu k dispozici v kostele Nanebevzetí Pany Marie. V andělském průvodu budou také přítomni andělští patronové. Ti u vybraných míst nebo objektů ve městě pro ně vysloví svá přání a stanou se tak jejich patrony.

V kostele Sv. Petra a Pavla bude čekat na průvod hudební program v podání pěveckého sboru KOSTliveCZ, adventní výzdoba, občerstvení i ochutnávka cukroví a jiných dobrot. Zájemci si budou moci rozžehnout své svíčky betlémským světlem.

Program akce
Výlet andělů

17.00 zpívání na schodech ZŠ Valy s čajem a svařákem
17.45 sraz všech andělů u Galerie ve věži, společné obejmutí kostela Nanebevzetí všemi přítomnými, vyzvednutí Betlémského světla andělskými patronami
18.00 průvod andělů městem ke kostelu Sv. Petra a Pavla, po cestě proběhnou 4 zastavení – andělská přání pro Planou
18.40 příchod do Kostel Sv. P+P (od polikliniky) Stavba Plánského betlému
19.00 slavnostní rozsvícení kostela Betlémským světlem, hudební vystoupení pěveckého sboru KOSTliveCZ a volná zábava (klábosení, ochutnávka cukroví, horké nápoje a jiné)

Ti, co chtějí přispět k celkové atmosféře průvodu andělů, si mohou vyrobit „rekvizitky“ – andělská křídla a andělskou lucerničku.
Šablona křídel a lucerniček je k dispozici v domě dětí, v knihovně a v sídle KOSa, tam si také můžete křídla a lucerničku přímo na místě vyrobit.
Ti co chtějí přispět ke vzniku Plánského betléma si svoji vyrobenou postavičku (ze dřeva či papíru) donesou do kostela Sv. Petra a Pavla, kde jí umístí v přichystaném betlému.

Blanka Borůvková

Pořadatelé akce: Kulturní a okrašlovací spolek – KOS s městem Planá, s MKS Planá a ZŠ Na Valech v Plané.

Autor: Antonín Hříbal

19.12.2011 VSTUP DO DISKUSE 4
SDÍLEJ:
Výrovský potok a jeho okolí vypadá v dnešních dnech tak, jak by mělo.
4

Oblast kolem Výrovského potoka je v pořádku, voda míří tam kam by měla

Lukáš a Ladislav Hudlerovi na mistrovství světa v Irsku a spolu s dalšími členy týmu EH Security System na základně v Tachově. Foto: Deník/Jiří Kohout a Archiv L. Hudlera
12

FOTO: Hudlerové přivezli z Irska úctyhodnou sbírku medailí

NAŠI PRVŇÁČCI: dnes představujeme prvňáčky ze ZŠ Mánesova ve Stříbře

Podívejte se na tablo novopečených prvňáčků. Prostřednictvím našeho seriálu Naši prvňáčci bude redakce představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol na Tachovsku. Rodiče a blízcí žáků každou středu najdou v tištěném vydání na straně 4 a na webu prvňáčky z Tachovska. Deník si tak mohou koupit na památku.

Hokejisté Tachova nastoupí doma

Tachov – Po úvodním utkání krajské ligy mužů v ledním hokeji, nastoupí Tachov v dalším kole poprvé v nové sezoně na domácím ledě.

Přípravná třída pomůže lépe zvládnout první třídu

Stříbro – Od začátku září mají v Základní škole Mánesova Stříbro, kromě první třídy, ještě jednu první třídu, a to přípravnou. Jako jediné základní škole na Tachovsku se jí zde díky zájmu rodičů podařilo zřídit.

SLEDUJTE ON-LINE: Prezident Miloš Zeman dorazil do Plzně v dobré náladě

Plzeňský kraj - Sledujte s Deníkem návštěvu prezidenta v kraji. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení