Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Práce na nové požární stanici začnou, staveniště je předáno

Tachov - Na novou požární stanici s důstojným zázemím se mohou těšit tachovští profesionální hasiči.

8.10.2009
SDÍLEJ:

Vizualizace budoucí hasičské stanice. Foto: HZS Plzeňského kraje

Českobudějovická firma, která vyhrála výběrové řízení na dodavatele několik let plánované stavby, si ve středu převzala staveniště. To se nachází v Plzeňské ulici nedaleko čerpací stanice a bývalé mlékárny.

„Podle vyjádření zástupců firmy začnou práce během následujících deseti dnů,“ sdělila nám mluvčí hasičů Plzeňského kraje Alena Marešová.

Náklady na stavbu nové požární stanice v Tachově jsou vyčísleny na 80 milionů korun. Firma OHL ŽS Brno, divize České Budějovice, vyšla z výběrového řízení jako vítěz na provedení stavby požární stanice typu C1. „Požární stanice typu C1 je stanice umístěná v obci s počtem obyvatel do čtyřiceti tisíc, která organizuje dva výjezdy k zásahu,“ vysvětlila Marešová.

Předpokládané dokončení stavby je podle mluvčí závěr roku 2010. „Všechny stavební práce budou probíhat pod dohledem stavebního úřadu Ministerstva vnitra ČR. Nová stavba nahradí stávající požární stanici uprostřed města. Hasiči zde budou mít k dispozici 14 garážových stání včetně myčky, zázemí pro službukonající příslušníky, skladovací prostory a také dílny nezbytné pro chod stanice,“ doplnila mluvčí.

Ředitel Územního odboru HZS v Tachově Jaroslav Hrkal má z převzetí staveniště dodavatelskou firmou radost. „Konečně bylo dovršeno několikaleté úsilí a snaha vybudovat v Tachově důstojné pracoviště pro profesionální hasiče,“ řekl Deníku s tím, že uvedením nové stanice do provozu se především zlepší sociální podmínky pro práci příslušníků sboru.

„Navíc nebudeme mít techniku rozstrkanou na několika místech v Tachově, jako je tomu v současnosti. Tím se také zvětší rychlost výjezdu jednotky k zásahu,“ doplnil Hrkal.

Kromě garážových stání, provozních zařízení a zázemí pro mužstvo bude ve stanici také posilovna a výhledově se může počítat i s venkovní tréninkovou dráhou pro fyzickou přípravu. „To ale možná až v další etapě,“ uvedl ředitel odboru.

„Je dobře, že se stanice vybuduje, tachovští hasiči ji potřebují,“ vyjádřil se čtenář Tachovského deníku Jiří Fejt. „Stanice by podle mého názoru měla mít i heliport. Slyšel jsem ale, že se s ním nepočítá. Tachov, pokud vím, žádné vhodné místo na přistávání vrtulníku nemá, takže by do toho mohlo promluvit, případně i přispět sdruženými financemi město,“ doplnil Fejt s tím, že Tachov je navíc spádová hasičská stanice pro blízkou dálnici. „Nevybudovat v Tachově heliport, který by umožňoval přistávání v noci i za mlhy, by bylo poněkud divné opomenutí dnes již zcela běžné výbavy areálu moderní profesionální hasičské stanice,“ myslí si Fejt.

Podle mluvčí HZS Plzeňského kraje Aleny Marešové se s heliportem na nové stanici skutečně zatím nepočítá. „Na dálnici mohou vrtulníky přistávat běžně, i v Tachově jsou místa pro přistání. Projekt s heliportem zatím nepočítá,“ uvedla.

Autor: Jiří Kohout

8.10.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Lukáš a Ladislav Hudlerovi na mistrovství světa v Irsku a spolu s dalšími členy týmu EH Security System na základně v Tachově. Foto: Deník/Jiří Kohout a Archiv L. Hudlera
12

FOTO: Hudlerové přivezli z Irska úctyhodnou sbírku medailí

Žáci 1. třídy Základní školy Mánesova Stříbro, s třídní učitelkou Hanou Kalistovou a asistentkou pedagoga Pavlou VavřičkovouMohamed Omar Badawy, David Bacher, Milena Bojdová, Marie Eliška Čečková, Alex Eremiáš, Hana Heřmanová, Natálie Jonášová, Nelly Kais

NAŠI PRVŇÁČCI: dnes představujeme prvňáčky ze ZŠ Mánesova ve Stříbře

Hokejisté Tachova nastoupí doma

Tachov – Po úvodním utkání krajské ligy mužů v ledním hokeji, nastoupí Tachov v dalším kole poprvé v nové sezoně na domácím ledě.

Přípravná třída pomůže lépe zvládnout první třídu

Stříbro – Od začátku září mají v Základní škole Mánesova Stříbro, kromě první třídy, ještě jednu první třídu, a to přípravnou. Jako jediné základní škole na Tachovsku se jí zde díky zájmu rodičů podařilo zřídit.

SLEDUJTE ON-LINE: Prezident Miloš Zeman dorazil do Plzně v dobré náladě

Plzeňský kraj - Sledujte s Deníkem návštěvu prezidenta v kraji. 

ZMĚNA: Výlov Regentu začne v pátek, termín ale může ovlivnit teplé počasí

Chodová Planá - Rybářství rozhodlo o změně, výlov Regentu začne nejspíše až v pátek, pokačovat se bude v sobotu. I tento termín není podle rybářů definitivní.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení