„Snad už se tady pořádně uchytím," řekla Deníku. „Od skončení mateřské jsem neměla štěstí. Pořád jen někde vyplňuji dotazníky, posílám přihlášky, ale nikde mne ještě nevzali. Třeba to vyjde teď," postěžovala si.

Ze stejného důvodu přijely ve středu do CTParku v Nové Hospodě desítky lidí. Nejen z Tachova, ale také z Plánska a Mariánskolázeňska. Náborové dny, které pokračují také dnes, zorganizoval pro své klienty, tedy zaměstnavatele, a pro nezaměstnané doporučené Úřady práce, provozovatel průmyslové zóny.

„I naši klienti projevili zájem, že by rádi získali nové zaměstnance," vysvětlila důvod zorganizování náborových dnů manažerka průmyslového parku Iveta Luňáková. „Oslovili jsme Úřady práce nejen v Tachově, ale také v Mariánských Lázních, Stříbře a Plzni. Náborové dny jsme rozdělili na dva termíny. Tento týden je určen pro lidi z Tachovska a Mariánskolázeňska, příští týden ve středu a ve čtvrtek z Plzeňska, z okolí Nýřan, Vejprnic a ze Stříbrska," dodala s tím, že okolí Mariánských Lázní bylo vybráno mimo jiné i proto, neboť provozovatel parku vytvořil novou autobusovou linku, která vozí lidi do zaměstnání právě z lázeňské oblasti. Podobnou linku je společnost schopná vytvořit také z Plzně, pokud bude do Nové Hospody dojíždět za prací dostatek lidí z krajského města a okolí.

Všichni uchazeči o zaměstnání absolvovali krátkou, zhruba patnáctiminutovou návštěvu, tak stihli poznat prostředí několika firem v areálu. Dozvěděli se základní informace o firmě a především o organizaci práce – na kolik směn se pracuje, jakou práci by v případě uplatnění prováděli, i jakou odměnu by mohli očekávat. Další kroky jsou na samotných uchazečích, provozovateli parku, personální agentuře i na firmách. V jedné z nich se například uchazeči dozvěděli, že zpočátku by pracovali na agenturní smlouvu a pokud by se osvědčili, po třech měsících by se mohli stát kmenovými zaměstnanci.

S velkou nadějí očekávali desítky uchazečů také v několika firmách v průmyslovém parku. Ačkoliv má Tachovsko zhruba sedmiprocentní nezaměstnanost, schopných a zodpovědných lidí začíná být nedostatek.

Deníku to potvrdil Miloš Hurajčík, pověřený vedením velkoskladu internetového potravinářského obchodu All you need, který působí v Nové Hospodě teprve několik měsíců. „Nové zaměstnance tady potřebuje každá firma. Jak se provoz rozvíjí, každá firma v tuto chvíli otázku zaměstnanců řeší," vyjádřil se.

„Je specifické, že té práce je tady více, než kvalitních zaměstnanců. Náborové dny, které se tento a příští týden konají, musíme zaměřit na další destinace. Potenciál v okolí už je vyčerpaný, tak se otáčíme dál, nejen do Tachova a Stříbra, ale také do Mariánských Lázní a okolí," vysvětlil.

Nejen ve firmě All you need očekávají, že jim náborové dny přilákají nové zaměstnance, kterých v uvedené firmě momentálně hledají zhruba deset až dvanáct. Další budou potřebovat i v blízké budoucnosti. Firma zaměstnává momentálně 130 lidí a z kuloárů se proslýchá, že se bude ještě rozšiřovat.
Rozšiřovat počty pracovníků se chystají některé další firmy v areálu, navíc se zde staví nová hala, ve které buduje své pracoviště přední německá distribuční a zasilatelská společnost s celosvětovou působností. Také sem bude zapotřebí mnoha desítek zaměstnanců. Náborové dny budou pokračovat příští týden. Podobnou akci provádějí pravidelně také provozovatelé průmyslového parku v Ostrově u Stříbra.