Přípravy jsou tento týden velice intenzivní a účastníky slavnosti, návštěvníky a obyvatele města čekají kromě bohatého programu také různá opatření.

Masarykovo náměstí ve Stříbře bude uzavřeno od pátku 10. září od 5 hodin. Od této doby se budou na náměstí stavět stánky, stany, tribuna.

Uzavírka se týká také přilehlého okolí, a to tímto způsobem: náměstí v kruhu Plzeňská u lékárny Melisa, u papírnictví Pětroš, od kostela, Mánesova ulice, pod poliklinikou, u Mototechny.

Průjezd bude zajištěn pro hasiče, zdravotníky a policii.

Po dobu sobotních průvodů budou policií uzavřeny všechny komunikace, poté budou opět v provozu. Jedná se hlavně o Palackého ulici, křižovatku u polikliniky a Benešovy ulice. Večer také Palackého, Brožíkova, Gagarinova, Nerudova, Mánesova, Benešova

Veřejné toalety jsou na náměstí, bude navíc instalováno několik chemických záchodů TOI TOI.

Parkování: Plzeňská ulice od Agipu až k lékárně Melisa v obou směrech, kasárna – velké parkoviště.

Autobusové nádraží ČSAD: jen pro autobusy registrovaných účastníků a pro auta hornických kapel a hudebních orchestrů.

Na náměstí se vstupné neplatí.

Pořádající Hornicko historický spolek Stříbro dále upozorňuje na skutečnost, že při prohlídce královské dědičné štoly Prokop budou mít přednost registrovaní účastníci hornických slavností. Děti do 6 let mají vstup zakázán (dle pokynů a směrnic HHS). Do štoly Prokop se bude vybírat vstupné 40,–Kč.

Moderátor akce bude před každým vystoupením včas informovat o následujícím či chystaném programu.

Podle pořadatelů budou nejzajímavější tyto akce: ranní průvod, večerní průvod s loučemi, příjezd císaře, horní soud, výstup na kostelní věž, dokončená rekonstrukce štoly Prokop, velký historický trh.