Tento cestovatel, fotograf, potápěč a dobrodruh přijede na Tachovsko za několik dní, aby absolvoval sérii přednášek o svém dobrodružném životě a výpravách do Afriky. Některé přednášky jsou určené veřejnosti, další školní mládeži.

„Na Tachovsko jezdím pravidelně už dvanáct, třináct let a mám tady spoustu přátel a kamarádů. Proto se sem teď hodně těším, je to taková moje druhá domovská základna," řekl Deníku Richard Jaroněk, který pochází z valašských Vizovic.

„Lidi mě mohou znát většinou z PAFu, ale teď chci ukázat trochu jiný svět a vyprávět o svých zážitcích z cest a výprav," doplnil Jaroněk. Ten se už léta věnuje pozorování predátorů afrického kontinentu a běžného života tohoto světadílu. Svá pozorování zaznamenává kamerou i fotoaparátem a vydal už několik knih. Na cestě je další. „Samozřejmě při přednáškách připomenu svoje předchozí knihy a beru to částečně také, abych upozornil na svoji pátou knihu nazvanou Africké nástrahy, která vyjde letos na podzim," uvedl cestovatel.

Richard Jaroněk se také hluboce zajímá o život žraloků a je spoluautorem filmu ,Interactions, který pojednává o symbióze člověka se žralokem.