Tím se letos stane budova Kinanekina a její okolí na náměstí v Plané. „Festival se nekoná opakovaně na jednom místě, ale dává si za cíl objevovat a oživovat různá místa v Plané. Snaží se ukázat, že kulturní akce lze pořádat na různých místech, v komorní atmosféře a není k tomu vždy potřeba velkých pódií a velká výtoč piva,“ vysvětluje předsedkyně Kulturního a okrašlovacího spolku (KOS) Blanka Borůvková. Za vstup lidé zaplatí v pátek 100 a v sobotu 150 korun, nebo si pořídí dvoudenní vstupné za 200 korun. Děti do 140 cm budou mít v oba dny zlevněné vstupné za 50 korun. Nedělní program bude zdarma.

Každý den festivalu, který se letos svým programem zaměří převážně na rodiny s dětmi, nabídne trochu jiný kulturní zážitek. Pátek se tak například ponese v literárním duchu. Na dvorku u budovy Kinonekino pobaví návštěvníky autorská čtení Anny Štičkové a Jana Vojtka. Sobotní hlavní program, který organizátoři pojmenovali „sametová sobota“, nebude nikoho šetřit. Divadelní představení, hudba, tanec, akrobacie, dílny, výstava – to vše bude k vidění. První zářijový den už pak bude spíše odpočinkový. Dění se přesune do blízkého Lesíka u Madonky, kde kromě landartového workshopu proběhnou prohlídky lesíka.

Organizátoři akce doufají, že se jim podaří více než zprostředkování kulturního zážitku. „Cílem spolku je být partnerem města – platformou, která nabízí aktivity a projekty, na které nemá město kapacitu nebo není v jeho možnostech je realizovat. Zároveň nabízí prostor pro ty, kteří nevyhledávají komerční akce a chtějí se zapojovat a být nápomocni v místě, kde žijí nebo kde mají přátele a kam se rádi vracejí,“ uvedla předsedkyně KOS Blanka Borůvková.

Ladislav Bartůněk