Součástí galavečera bude také vyhlášení Sportovní hvězdy Deníku pro rok 2017 na základě výsledků ankety, do které se mohou zapojit také čtenáři Tachovského deníku tím, že pošlou vyplněný kupón se svými favority do naší redakce.
Vybírat mohou letos z 22 jmen a podle následujícího výčtu hlavních úspěchů nominovaných je vidět, že se mládežnickým i dospělým sportovcům loni velmi dařilo, a to nejen na krajské, ale také na celostátní či mezinárodní úrovni.

Aspiranti na titul Sportovní hvězdy Deníku 2017 a jejich největší loňské úspěchy (sportovci jsou řazeni abecedně, hlasovat pro ně můžete prostřednictvím kupónu, který najdete v tištěném Tachovském deníku):

Jakub Davidík
(atletika, Baník Stříbro)
- třetí místo na Evropském olympijském festivalu mládeže v běhu na 800 metrů v národním rekordu 1:51,53 min.; první místo na halovém Mistrovství České republiky v běhu na 800 metrů v národním rekordu 1:57,66 min.; první místo na Mistrovství České republiky v běhu na 1500 metrů; první místo v běhu na 1000 metrů na mezistátním utkání atletů věkové kategorie U-16 Česko – Chorvatsko – Maďarsko – Slovensko – Slovinsko; první místo na Mistrovství České republiky v přespolním běhu; první místo na Letní olympiádě dětí a mládeže v běhu na 300 metrů; žákovský rekord na 1500 metrů; žákovský halový rekord na 1000 metrů

Roman Dráždil
(stolní tenis, Sokol Bor)
- přeborník Plzeňského kraje ve dvouhře ve stolním tenisu

Iva Gallerachová
(stolní tenis, Sokol Bor)
- druhé místo na Přeboru Plzeňského kraje ve dvouhře a první místo na přeboru kraje ve čtyřhře

Pavel Gaszczyk
(nohejbal, Baník Stříbro)
- dvojnásobný mistr České republiky, v nohejbalu dvojic a trojic

Ladislav Hudler
(kick box, EH Security Kickbox gym Tachov)
- dvakrát mistr světa kategorie WKU

Lukáš Hudler
(kick box, EH Security Kickbox gym Tachov)
- druhý na Mistrovství světa kategorie WKU fullcontact, lightcontact, K-1 a třetí na Mistrovství světa kategorie WKU v kicklight; vítěz World Cup WAKO Budapešť v lightcontact

Tereza Jakubcová
(parkur, Jezdecký klub Tachov)
- párá na Mistrovství České republiky; splnila kvalifikaci pro účast na Mistrovství Evropy

Denisa Katonová
(plavání, Plavecký klub Tachov)
- druhé a třetí místo na Letním a Zimním poháru desetiletých na 50 m znak, dvě druhá místa na těchto soutěžích na 100 metrů znak

David Kratochvíl
(plavání, šachy, Plavecký klub Tachov, Šachový klub Tachov)
- Letní olympiáda dětí a mládeže – plavání handicapovaných, celkově 8. místo (ve čtyřech disciplínách); Mistr České republiky nevidomých; jako člen Šachového klubu Tachov druhé místo na Mezinárodním vánočním turnaji TJ Zora Praha

Dominik Kučeřík
(motokros, Autoservis Kučeřík Stříbro)
- třída do 65 ccm: vítěz seriálu závodů Jihočeský krajský přebor, Západočeský pohár a Přebor SMS v motokrosu Praha

Marek Matúš
(zápas, Zápas Stříbro)
- Mistr České republiky v řeckořímském zápase v hmotnostní kategorii do 52 kg; šesté místo na Mistrovství České republiky ve volném stylu v hmotnostní kategorii do 52 kg; účast na mezinárodních turnajích, kde vybojoval dvakrát první místo a jednou druhé místo

Kristýna Mužíková
(lukostřelba, Lukostřelci Českého lesa)
- terénní lukostřelba – kategorie holý luk: první na Mistrovství České republiky; pohár ČLS druhé místo; žebříček ČLS třetí místo

Alena Petrová
(kick box, EH Security Kickbox gym Tachov)
- první místo na Mezinárodním turnaji v Mostu v kategorii lightcontact a kicklight

Bohuslav Pírka
(zápas, Zápas Stříbro)
- druhé místo na Mistrovství České republiky kadetů v hmotnostní do 100 kg; druhé místo na mezinárodním turnaji AKVASALON do 100 kg; sedmé místo na turnaji olympijských nadějí v Košicích v hmotnostní kategorii do 85 kg

Zdeněk Ruda
(lukostřelba, Lukostřelci Českého lesa)
- mistr lukostřelecké ligy pro rok 2017 v kategorii lovecký luk

Sibyla Řezníčková
(šachy, Šachový klub Tachov)
- první místo na Mistrovství České republiky v rapid šachu dívek do 10 let; první místo v Krajském přeboru v rapid šachu dívek do 10 let ŠSPK; druhé místo v Krajském přeboru jednotlivců dívek do 10 let ŠSPK; členka družstva ZŠ Zárečná – druhé místo na krajském přeboru škol Plzeňského kraje prvního stupně základních škol

Klára Sobotková
(atletika, Baník Stříbro)
- sedmé místo na Mistrovství České republiky v běhu na 60 metrů a v běhu na 150 metrů; čtvrté místo na Letní olympiádě dětí a mládeže v běhu na 60 metrů; druhé místo na Mistrovství České republiky družstev

Karolína Strapková
(lukostřelba, Lukostřelci Českého lesa, Lukostřelecký klub Tachov)
- první místo na Mistrovství světa ve 3D lukostřelbě asociace IFAA; první místo na Mistrovství České republiky v halové lukostřelbě; druhé místo na Mistrovství České republiky ve 3D); první místo Pohár ČLS – hala; dnem 1. října 2017 přestoupila do Lukostřeckého klubu Tachov

Karolína Šperlová
(snowboarding, Snowbeasts)
- první místo na Mistrovství České republiky ve snowboardcrossu; vítězka Českého poháru; druhé místo na Mistrovství České republiky v longboardcrossu

Lukáš Tolar
(nohejbal, Baník Stříbro)
- trojnásobný mistr České republiky (jednotlivci, dvojice, trojice); přeborník kraje starší žáci dvojice, trojice; kapitán národního týmu České republiky ve věkové kategorii U-12

Veronika Třísková
(atletika, Baník Stříbro)
- šesté místo ve skoku dalekém na halovém Mistrovství České republiky, deváté na Mistrovství České republiky, první místo na Eurofestu; druhé místo na Mistrovství České republiky družstev

Jakub Tutsch
(lukostřelba, Lukostřelecký klub Tachov)
- druhé místo na Mistrovství České republiky v halové lukostřelbě