Vy pocházíte z Olbramova?

Ne. Pocházím ze Svojšína, ale v Olbramově bydlím už dvanáct let.

Jak dlouho děláte strarostku?

Starostkou jsem od roku 2006, předtím jsem byla čtyři roky místostarostkou.

Co vás dovedlo dělat tyto funkce?

Když jsme se sem přistěhovali, tak jsem začala chodit na všechny zasedání zastupitelstva. A protože v obci není moc obyvatel , tak mě tehdy požádali, jestli nechci být místostarostkou. A od té doby působím na úřadě.

Co na vaše povolání říká manžel a děti?

Mám dva syny a dceru. Synové už jsou oba dva dospělí a nebydlí s námi. Dcera ta už si zvykla, že když přijede ze školy, tak jde nejdřív za mnou na úřad a pak až domů. Manžel mi občas říká, že si mám na úřad nastěhovat postel, ale zatím to snáší. Nic jiného mu nezbývá.

Jak zvládáte starost o domácnost spolu s vaším zaměstnáním? Pomáhá vám manžel?

Manžel se stará o ty mužské práce jako topení a práce okolo domu. Občas se povede, že přijdu z úřadu dřív, takže mám trochu času na domácnost.

Jak je to u vás s vařením? Co nejraději vaříte a experimentujete v kuchyni?

Tak v týdnu moc nevařím. Když je čas, tak jenom nějaká rychlá jídla. O víkendu se občas pustím do něčeho složitějšího. Teď už v kuchyni neexperimentuju. Když jsem byla na mateřské, tak jsem občas něco nového zkusila. V současné době na to nemám čas.

Máte nějaké koníčky?

Ráda chodím do přírody na procházky. Občas si vyjdu i na delší výlet.

Máte domácí mazlíčky?

Máme pejska. S ním také chodím na ty procházky. A co se týče zvířat, tak máme ještě jednoho býka, slepice, kachny, kočku a přes léto husy. A ještě jednoho králíka.

Jezdíte na dovolenou?

Na dovolenou poslední roky nejezdíme. Když jsme měli s manželem dovolenou, tak jsme zajeli jenom na jeden den někam na výlet. Byli jsme jednou u moře, když bylo dceři asi pět let.

Pečete na Vánoce cukroví? A jak u vás vypadají přípravy na Vánoce?

Cukroví peču, ale jenom tak tři druhy. Raději potom upeču na svátky nějaké sváteční řezy nebo koláč. Předvánoční úklid dělám na poslední chvíly. Štědrovečerní večeři máme klasickou, bramborový salát a kapra. Ale moc se mi líbí tradice u nás v obci, kdy se sejdeme u kapličky před Štědrovečerní večeří a zpíváme si tady. Pak si popřejeme krásné svátky a všichni se rozejdeme do svých domovů na večeři s rodinou.