Zima je někde v dáli a počasí spíše připomíná jaro. To že jsou venku plusové teploty přes den neznamená, že je tomu tak i v noci a v brzy ráno. Solení silnic, tak rozhodně silničáři nenechávají  na příští rok.

„Přes noc a ráno se stále teploty dostávají k boru mrazu a silničáři klasicky vyjíždějí byť to veřejnost ani nevnímá, protože vozidla vyjíždějí v noci nebo brzy ráno," vysvětlil vedoucí Správy a údržby silnic a dálnic  Miroslav Sedláček s tím, že za měsíc listopad a prosinec loňského roku byla spotřeba soli přibližně dvanáct set tun.

Takže se tato spotřeba projevuje a neznamená to, že silničáři ušetří peníze. Výjezdy vozidel jsou klasické. Není tedy taková intenzita jako jiné zimy. Pracovníci mají náhradní práci.

„Co se týče náhradních prací, tak pracovníci provádějí prořezávku stromoví, eventuálně kácení stromů, odvodnění komunikací, čištění propustků, a výzpravy výtluků studenou balenou, úklidy samosběrem. V letošním roce jsme dostali v rámci dotací samosběr, který je účelový a který používáme v tomto počasí. Uklízíme hlavně velká města a velké obce, konkrétně se v úterý uklízelo v Konstantinových Lázních. Kde jsou zbytky drtí. Čistotu provádíme průběžně. Dále provádíme mytí u svislého dopravního značení a veškeré činnosti vychází ze zákona," informoval Sedláček.