„Byla jsem první, komu dnes podal ruku. Je to pro mne obrovský zážitek,“ radovala se Věra Pašková, která svého prezidenta vyhlížela dobře půl hodiny před jeho příjezdem.

Zdroj: Deník/Monika Šavlová

Petr Pavel se neváhal s každým, kdo měl o to zájem, pozdravit, neodmítl ani společnou fotografii nebo podpis na památku. Záhadou pro přítomné zůstalo, zdali do Tachova svého muže doprovodila první dáma, neboť z vozu nevystoupila a ochranka na dotazy veřejnosti odmítala odpovědět. Z davu bylo slyšet i zklamané hlasy, že prezident Petr Pavel upřednostnil pro diskuzi s veřejností Stříbro namísto Tachova.

Ještě předtím, než vstoupil s představiteli města a Plzeňského kraje do prostoru zámku, převzal osobní dar v podobě knihy s názvem Za křídly. Ten mu předal sám autor Daniel Švec, pedagog tachovského gymnázia. V knize popisuje osudy plzeňských letců, kteří bojovali v britském Královském letectvu. 

Mluvčí tachovské radnice Matouš Horáček prozradil Deníku, že představitelé města jednali s prezidentem Pavlem zejména o problémech souvisejícími se zahraničními pracovníky na Tachovsku.

Prezident Petr Pavel při návštěvě Plzeňského Prazdroje
Prezident Pavel přijel na první návštěvu kraje, v Tachově ho vítaly stovky lidí