Bude to tak druhý prezident, kterému sbor přímo v Tachově zazpívá – tím prvním byl v lednu 2008 za velmi studeného a deštivého počasí Václav Klaus. „Začneme zpívat asi dvacet minut před plánovaným prezidentovým příjezdem na náměstí," upřesnil Deníku sbormistr. Při prezidentově příchodu na setkání s občany by měla zaznít zmíněná Brabenčí polka a na rozloučenou pak plánuje sbormistr Brabenec zazpívat Kolo, kolo mlejnský od Miroslava Raichla. Jak Deníku sbormistr řekl, nejedná se o speciální výběr písniček kvůli prezidentské návštěvě, ale o běžné skladby z repertoáru.

S občany města se prezident setká v půl dvanácté. Ještě předtím má ale namířeno na radnici, kde je ve společenském sále naplánováno setkání s představiteli města.

S tím souvisí i některá dopravní opatření. Prezidentská kolona by měla před městský úřad v Hornické ulici přijet v 10.45 hodin. „Naši městští strážníci musí zajistit, aby bylo prázdné parkoviště u městského úřadu, aby na ně mohla najet prezidentská kolona, která by měla mít třináct aut. Na chvíli příjezdu bude vypnuta světelná křižovatka a dopravu na ní budou řídit státní policisté," sdělil Deníku starosta Tachova Ladislav Macák.

Ten je rád, že si pan prezident vybral Tachov. „Už jen z toho důvodu, že to naše město zviditelní. V každém případě bych byl rád, aby pan prezident slyšel, že máme nejvyšší nezaměstnanost v kraji, že jsme na okraji zájmu. Byla slibovaná podpora hospodářsky slabým okresům a výsledek je zatím nulový. Z vládních programů to vypadlo. Přitom se nejedná jen o Tachovsko. Hovoří se o Ostravsku, severních Čechách, ale že i my tady máme problémy, to nikoho nezajímá. Takže si slibuji, že snad na to téma padne nějaké slovo a že si pan prezident uvědomí, že problém tady je."