„V hodině estetické výchovy přišla paní učitelka Biroščáková s tím, že bychom se mohli přihlásit do zajímavé celorepublikové akce. Úkol zněl vyrobit znak města Planá z recyklovatelných materiálů,“ napsali Deníku žáci školy v mailovém dopise.

„Ne každý projevil nadšení, ale postupně se všichni úspěšně zapojili. Opravdu každý měl něco na práci, nikdo jen tak nestál a nekoukal. A tak jsme lepili, stříhali, muchlali. Při práci jsme zažili spoustu vtipných a zajímavých příhod, stále jsme se smáli, občas i trochu pohádali. Stále vzpomínáme na víčkovou válku, nejvíc se však vyznamenala spolužačka Bára. Tak usilovně lepila víčka z PET lahví, až jí tavicí pistole bouchla v ruce. Ozvala se ohlušující rána, třídu zaplnil charakteristický zápach čehosi spáleného. Ze skříně s pojistkami se začal valit kouř. Ovšem i tato dramatická situace vyvolala po chvilce salvy smíchu,“ píší žáci.

Práci ale dokončili a zapojili se ke školám, které se pokoušejí ve spolupráci s Agneturou Dobrý den Pelhřimov vytvořit Největší galerii znaků měst a obcí ČR vyrobených z odpadových materiálů.