Bednárnu pily v Mýtě zasáhl rozsáhlý požár. Na místě zasahovalo osm jednotek hasičů. Živel napáchal mnohamiliónové škody.
„Hráli jsme na blízkém rybníčku hokej, když v tom přišel známý a říká, že v pile hoří. V tu chvíli jsme volali hasiče,“ uvedl svědek Pavel Fuksa.
„Než jsme doběhli, ze střechy už šlehaly desetimetrové plameny,“ dodal.
Požár vznikl v objektu na ploše asi šedesát krát dvacet metrů. „Hasiči zasahovali v dýchací technice z venku i uvnitř budovy,“ informovala tisková mluvčí hasičů Alena Marešová.

Živel vypukl ve střední části objektu a šířil se dál do stran a na střechu.
„Část střechy se vlivem požáru propadla a zbylou část hasiči rozebrali, aby zjistili případná skrytá ohniska,“ upřesnil velící důstojník hasičů Jaroslav Klíma.

Problémy hasičům činil přísun vody.
„V hydrantu byla zamrzlá. Museli jsme tedy zřídit čerpací místo u nedalekého rybníka. Zamrzající voda byla i hrozbou pro samotné hasiče, protože když polili neporušenou plochu střechy, voda hned zamrzla – hrozilo nebezpečí uklouznutí a následného pádu,“ uvedl Klíma.
Uvnitř objektu zůstali tři požárem zničené dřevozpracující stroje.

„Poškozený je i kotel. Velké štěstí je, že se oheň nerozšířil i do blízkého sila, kde jsou uskladněny štěpky,“ uvedl majitel pily Martin Turner.
Na místo se přišlo podívat i několik zaměstnanců. Jejich tématem rozhovoru bylo, zda budou mít práci. Nemusí se bát. „Vím, že mezi nimi je spousta lidí, kteří musí splácet splátky a kteří mají rodiny. Nemůžu je vyhodit, práce je tu dost. Zakázky máme a budeme je plnit. Zaměstnanci nemusí mít žádnou obavu,“ zdůraznil Martin Turner.

Po dohašení drobných ohnisek a kontrole objektu bylo požářiště předáno majiteli.
„Včera byl na místě vyšetřovatel, který ve spolupráci s policisty zjišťoval příčiny požáru. Pravděpodobně se jednalo o technickou závadu na elektroinstalaci,“ uvedla tisková mluvčí hasičů Alena Marešová.

Mluvčí doplnil svědek Pavel Fuksa. „Přes den tady vypadla asi patnáctkrát elektřina. Myslím si, že právě to způsobilo zkrat,“ řekl.
Škody přesahují deset milionů korun.

„Podle toho, co jsem viděl, tak odhaduji deset, až patnáct miliónů kurun,“ řekl Turner s tím, že objekt je pojištěný.
Při požáru byl vyhlášen druhý stupeň poplachu. „Na místo dorazili dobrovolní hasiči z Plané, Chodové Plané, Boru, Tachova, Halže, Dlouhého Újezda ale i profesionálové z Tachova a Stříbra,“ uvedl velící důstojník Jaroslav Klíma.