Když ráno vezli rodiče své děti do školy a odpoledne ze školy, vznikal v ulici před školou chaos a silnice byla ucpaná. V úzké ulici každý zastavil, jak se mu to hodilo a řidiči se neměli kde otočit.

Z tohoto důvodu město řeší dopravní situaci před základní školou, kde nově vzniknou nová parkovací stání, místa pro přecházení, chodníky, box pro krátkodobé stání, točna a ve Stadtrodské vystaví záliv pro novou autobusovou zastávku – ta bude přesunuta od Kovopodniku. Stavební práce na zlepšení dopravní situace byly zahájeny ve druhé polovině září.

„Po dokončení stavby projedou řidiči dopravující děti do školy plynule Zárečnou ulicí přes kruhové obratiště k boxu pro krátkodobé odstavení vozidel. Zde můžou cestující bezpečně vystoupit a nastoupit, aniž by byl blokován pohyb ostatních vozidel," popsal Otakar Franc z investičního odboru městského úřadu v Tachově.

V současné době se řidiči do ulice Zárečná dostanou. Ale až se budou pokládat finální vrstvy asfaltu, dojde k úplné uzavírce ulice. Trvalá uzavírka Zárečné ulice je povolena od 14. do 31. října.

Podnět od školské rady, zda by se nedalo s dopravní situací před školou něco udělat, dostal ředitel školy Zdeněk Hnát už před dvěma roky.
„Je pravda, že bylo někdy dost nebezpečné dopravit děti do školy a ze školy. Rodiče se dopisem obrátili na město – to se k situaci postavilo čelem," uvedl ředitel.

Nejdříve se situace řešila změnou dopravního značení a ulice se opatřila dopravní značkou Zákaz stání. V současné době řešení postoupilo ve stavební úpravy. „Naštěstí se za ta léta u školy nic nestalo. A až bude kolem školy plynulá doprava, věřím že se ani nic nestane. Malý kruhový objezd bude bezpečným krokem proto, že už rodiče s auty nebudou muset couvat," doplnil ředitel Zdeněk Hnát.

Celou investici financuje město Tachov v celkové výši 3,7 milionu korun. Stavba má být dokončena do 31. října letošního roku. Na sídlišti Východ se počítá ještě s jednou změnou, a to s kompletní rekonstrukcí Stadtrodské ulice.