Bývalé kasino trápilo představitele i obyvatele města dlouhá léta. Nedařilo se je prodat, až radnice rozhodla, že areál zrekonstruuje. „Budova bývalého kasina sloužila ještě dříve jako základní škola. A právě část, která byla školou, byla přestavěna na byty,“ řekl Deníku starosta Jiří Kadera.

Každý ze sedmi bytů je rozměrově i dispozičně jiný, většinou se jedná o bytové jednotky typu 2+kk, některé jsou 1+kk. „Jednou z priorit města je mít k dispozici byty pro lékaře, případně učitele. Nalákat sem mladé lidi odjinud, pokud tu nemají kořeny, je složitější. Jedním z benefitů mohou být právě tyto byty. Alespoň pro začátek, než si založí rodinu a pořídí větší byt, nebo rodinný domek,“ dodal starosta.

Z instalace výstavy knoflíků v sokolovském muzeu.
Milion knoflíků přivezla do Sokolova sběratelka z Tachovska

Bytové jednotky mají dokončené podlahy, kuchyňské linky se spotřebiči, kompletně vybavené koupelny. Budoucí obyvatelé rekonstruovaného domu budou mít kromě nových bytů také k dispozici výtah, což je podle starosty první osobní výtah ve městě.

Objekt bývalého kasina se stavebně podařilo rozdělit na tři části. V té další našla zázemí četa technických služeb, parkuje zde i technika pro údržbu zeleně a místních komunikací.

Třetí částí je kulturní sál. Jak byty, tak sál, pomohly financovat státní dotace z Ministerstva financí a Ministerstva pro místní rozvoj. Byty stály zhruba 11 milionů korun, rekonstrukce sálu přišla na sedm milionů.